Obchody Światowego Tygodnia Mózgu w ZSEU w Żychlinie

Dziś, 11 marca, rozpoczęły się obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Akcje służące popularyzacji wiedzy o mózgu i jego działaniu prowadzone będą do 16 marca. W ich organizację aktywnie włączył się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Za sprawą autorskiego projektu pt. „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”, Zespół Szkół w Żychlinie, jako jedyna szkoła w Europie, otrzymał grant z fundacji DANA w Brukseli (w wysokości 800 euro) na organizację wydarzeń podczas Światowego Tygodnia Mózgu 2019.

Przez najbliższe dni szkoła realizować będzie przedsięwzięcia wpisujące się w tematykę obchodów. Ich finał zaplanowano na 15 marca. W sali konferencyjnej kompleksu sportowo-dydaktycznego nastąpi wówczas podsumowanie działań prowadzonych przez szkołę w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.

Podczas spotkania omówione zostaną cele i założenia projektu „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”; a także zrealizowane w ramach inicjatywy przedsięwzięcia. Przedstawione będą wyniki ogólnopolskiej ankiety „Stres w życiu naszych uczniów” oraz rozstrzygnięcia konkursów tematycznych.

Natomiast z wykładu dietetyk Marzeny Pałasz będzie można dowiedzieć się, jak „nakarmić swój mózg zdrowo i bezstresowo”. Nie zabraknie też chwili refleksji przy kawie oraz żychlińskim ciastku.
Obchody Światowego Tygodnia Mózgu w ZSEU w Żychlinie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.