Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Dzielny Wiking Tappi i jego nieodłączny druh - renifer Chichotek, będą bohaterami spotkania dla najmłodszych widzów w Kinie Centrum. Na projekt ,,Moje pierwsze wyjście do kina” zapraszamy w sobotę, 17 października o 12.00.
 

Realizowane przez Kino Centrum spotkania pod hasłem ,,Moje pierwsze wyjście do kina” to okazja, by pokazać dzieciom kino i wprowadzić maluchy w świat kultury. Rodzice często mają wątpliwości jak ich pociechy będą się zachowywały w kinie, czy dźwięk nie będzie dla nich zbyt głośny, czy nie przestraszą się ciemności. W odpowiedzi na szczególne potrzeby najmłodszych widzów zapraszamy do specjalnie przygotowane seanse filmowe. Zapewniamy, że:

- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)
- dźwięk będzie przyciszony
- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy
- zaprezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

W sobotę, 17 października zapraszamy na spotkanie z dzielnym i dobrodusznym Wikingiem Tappi i jego przyjaciółmi. Ich przygody dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, młody widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć. Animowane filmy o Wikingu Tappim są adaptacją książek autorstwa Marcina Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

17 października dzieci będą mogły obejrzeć kilka krótkich animacji – w sumie cały blok filmowy będzie trwał około godziny, ale oczywiście będzie można obejrzeć dowolną liczbę filmów. Start o godz. 12.00. Bilety kosztują 13 zł.

Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.