Coraz częściej korzystamy z wypożyczalni samochodowych. Niektórzy decydują się na to rozwiązanie podczas wakacji, inni podczas weekendowego wyjazdu, a jeszcze inni korzystają z wypożyczonych aut na co dzień. Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów? Jakie są koszty wynajęcia auta? Odpowiedź na te pytania poznacie w tym artykule!

Jak wybrać odpowiednią wypożyczalnię?

Często podczas podpisywania umowy z wypożyczalnią samochodową odczuwamy ogromny stres. Zdarza się to szczególnie, kiedy wynajmujemy auto zagranicą. Jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych, dodatkowych kosztów, warto zdecydować się na sprawdzoną wypożyczalnię samochodów https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ją przeczytać. Musi być ona zwięzła i konkretna. W ten sposób będziesz wiedział już na etapie rezerwacji za co i ile będziesz płacił.

 O czym musisz wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu

Większość wypożyczalni wymaga posiadania karty kredytowej. W momencie podpisania umowy blokuje ona pewną wartość środków na Twoim koncie. Wlicza się w to kwotę za wynajem auta oraz kaucja. Po finalnym rozliczeniu się, reszta środków jest zwracana na konto. Warto więc po każdym wypożyczeniu samochodu sprawdzić dokładnie, ile firma pobrała pieniędzy z Twojego konta.

Limit kilometrów

Obecnie coraz mniej wypożyczalni posiada limit kilometrów. Warto wcześniej sprawdzić, czy takie ograniczenie jest dostępne, ponieważ przekroczenie danej liczby kilometrów może wiązać się z dodatkową opłatą. Bez limitu kilometrów możemy cieszyć się naszą podróżą bez martwienia się o przekroczenie danej liczby.

Kto może skorzystać z tego typu usług?

Można zauważyć, że zainteresowanie wypożyczalniami aut jest coraz większe. Trzeba więc pamiętać, że nie każdy może wynająć samochód dla siebie. Musisz mieć ukończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy ważne od co najmniej roku. Jeżeli spełniasz te warunki, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej danej wypożyczalni, a następnie odebrać samochód w wyznaczonym miejscu.

Odbiór samochodu

Wypożyczony samochód można odebrać praktycznie na każdym lotnisku albo w większym mieście. Jeżeli zależy nam na innej lokalizacji, będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Przy odbiorze wystarczy okazać ważne prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości ze zdjęciem. Może to być zarówno dowód osobisty, jak i paszport. Jeżeli zdecydowałeś się na samochód klasy premium, będziesz musiał dodatkowo zapłacić kaucję. Warto o tym pamiętać, ponieważ uszkodzenia w tego typu aucie mogą być bardzo kosztowne.

Koszt wynajmu samochodu

Koszt wynajmu samochodu może być bardzo różny. Wszystko zależy od tego z jakiej wypożyczalni korzystamy, jakiej klasy samochód i na jaki okres go wypożyczamy. Za najtańszy, miejski samochód możemy zapłacić nawet poniżej 100 złotych. Cena oczywiście będzie się zwiększać w zależności od segmentu naszego pojazdu.

Warto wspomnieć też o dodatkowych funkcjach, takich jak fotelik dziecięcy czy nawigacja. Decydując się na nie oczywiście zapłacimy więcej. To samo dotyczy innej lokalizacji odbioru czy dostarczenia auta.

Kim są osoby, które decydują się na tą usługę?

Wypożyczanie samochodu jest bardzo popularne wśród turystów, którzy z różnych przyczyn nie mogli zabrać ze sobą własnego samochodu. Poruszanie się autem po całym kraju podczas wakacji jest nie tylko komfortowe, ale również niezależne od innych form komunikacji.

Inną grupą osób wynajmujących samochody są pracownicy firm, którzy wyjeżdżają na spotkania biznesowe czy podróże służbowe. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zakupienie własnego auta. Dodatkowo, jeśli byłeś uczestnikiem wypadku i nie masz na ten moment sprawnego auta, możesz zdecydować się na samochód zastępczy z oc interrisk, dzięki któremu będziesz mógł znowu swobodnie poruszać się po mieście.

Z wypożyczalni korzystają również osoby, które od czasu do czasu poruszają się samochodem. Dla nich nie jest opłacalne kupowanie własnego auta, dlatego wypożyczenie go na weekend, żeby wyjechać z kimś do innego miasta, to idealne rozwiązanie.