LURA rozświetliła słotny wieczór w Koninie — siesta muzyczna z Cabo Verde

Na Dużej Scenie Konińskiego Centrum Kultury zrobiło się nagle cieplej: głos LURY przegonił jesienną szarugę i zaprosił publiczność do tańca. Konińskie Centrum Kultury stało się miejscem spotkania z muzyką Wysp Zielonego Przylądka i subtelną tęsknotą portugalskich fado.
- LURA przyniosła ciepło z Cabo Verde w ramach „Siesta w drodze” do Konina
- Marcin Kydryński zapowiada kolejne spotkania i sprowadza Mariachi Flor de Toloache do Konina
LURA przyniosła ciepło z Cabo Verde w ramach „Siesta w drodze” do Konina
Występ odbył się 14 października na Dużej Scenie Konińskiego Centrum Kultury i był częścią trasy „Siesta w drodze”, którą promuje Marcin Kydryński. LURA wystąpiła w kameralnym składzie z trzema muzykami, serwując publiczności mieszankę morna, coladery i rytmów batuku w nowoczesnym wydaniu — muzykę jednocześnie lekką i głęboką 😊. Koncert był szóstym przystankiem z 16 miast, które odwiedzała artystka tej jesieni.
Maria de Lurdes Pina Assunção, znana jako LURA, urodziła się w Lizbonie i wydała siedem albumów, w których sięga do kabowerdyjskich korzeni, ale też do brzmień z Europy i klubowych eksperymentów. W Koninie publiczność przeżyła momenty radosne — wspólny taniec — i przejmujące, fado-podobne fragmenty, które podkreśliły zasięg jej artystycznych inspiracji.
„powabny Konin”
— Marcin Kydryński
Marcin Kydryński zapowiada kolejne spotkania i sprowadza Mariachi Flor de Toloache do Konina
Ze sceny padła zapowiedź nowego pomysłu: na 24 marca 2026 r. do Konińskiego Centrum Kultury przyjedzie żeński skład Mariachi Flor de Toloache — wielogłosowy, międzynarodowy projekt czerpiący z tradycji latynoamerykańskiej. Bilety na koncert Mariachi Flor de Toloache 24 marca 2026 r. w Konińskim Centrum Kultury sprzedawane były w niepowtarzalnej, fajnej cenie; bilety można kupić w kasie Konińskiego Centrum Kultury, kasa Konińskiego Centrum Kultury, co część słuchaczy zrobiła od razu ustawiając się w kolejce do kasy. Bilety na koncert Mariachi Flor de Toloache 24 marca 2026 r. w Konińskim Centrum Kultury sprzedawane były w niepowtarzalnej, fajnej cenie; bilety można kupić w kasie Konińskiego Centrum Kultury, kasa Konińskiego Centrum Kultury.
Po koncercie Marcin Kydryński podpisywał swoją książkę „Muzyczna Siesta”, a widzowie mieli okazję kupić płyty LURY — także winyle — i pamiątkowe bluzy z podobizną artystki. To wieczór, który pokazał, że nawet w słotne dni kultura potrafi przywrócić słońce i chęć do wspólnego świętowania muzyki. 🎶
na podstawie: Koniński Dom Kultury.
![]()
Ostatnie Artykuły

Paszporty, mapa świata i wyprawa nad Wartę. Tak wyglądały „Wakacje z książką”

Rolnicy ocenią półrocze i przyszłość. GUS prowadzi badanie koniunktury

Jedna broszura, trzy rodzaje pomocy. Rodzice łatwiej znajdą wsparcie

Święto plonów w Kleczewie połączy tradycję z muzyką i rodzinną zabawą

Młodzi z regionu dostaną narzędzia do działania. Rusza nabór do Akademii

Koninianie zaśpiewają historię miasta. Powstaje Chór Jednej Piosenki

Piątkowe kontrole na drogach Konina. Policja sprawdza więcej niż prędkość

IMGW ostrzega przed upałem. W powiecie konińskim będzie do 35°C

Zgłoszenia o nielegalnym parkowaniu w Koninie. Nie wszystko się potwierdziło

W Koninie można leżeć na gwoździach. SOWA dodaje pięć nowych prób

Konin wraca do rzemiosła i muzyki - XIX Jarmark Świętego Bartłomieja

Konin żegna lato muzyką, słowiańskimi mitami i Królem Popu

Kilka minut może sprawdzić stan kości. Bezpłatne badania w Koninie

Parkowanie na chodniku i blokada garażu. Straż Miejska interweniowała w Koninie
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Konin - telefon, godziny, rejestracja rolnika i emerytura
- WITD Poznań Oddział w Koninie - kontakt, adres, korespondencja
- Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Koninie - kontakt, procedury, dokumenty
- Zarząd Dróg Miejskich w Koninie - kontakt, zgłoszenia awarii, zajęcie pasa drogowego
- Parafia św. Wojciecha w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Sąd Okręgowy w Koninie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
