Prowadzisz restaurację? Dowiedz się co zrobić z olejem zużytym

Właściciele baru, restauracji oraz innych punktów gastronomicznych ma za zadanie zutylizować zużyty olej. W dobie dwudziestego pierwszego wieku, są już oddziały specjalne, które zajmują się usługami tego typu. Musimy zamówić jedynie odbiór oleju zużytego. Może to być olej sojowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, palmowy, ryżowy, tłuszczowe mieszanki czy też smalec. Przedsiębiorstwo w ramach odbioru oraz w konsekwencji utylizacji, oferuje oczywiście kartę przekazania odpadów. Dokument ten poświadczy o ewidencji prawidłowej odpadów.

Jak się pozbyć oleju zużytego?

Firmy, które zajmują się utylizacją oleju, musi posiadać pozwolenie oficjalne na odbiór, jak i także transport oleju oraz frytury w sposób bezpieczny. W ramach współpracy, restauratorzy otrzymują beczki oraz także pojemniki na olej zużyty. Warto także zauważyć, że oddają tego rodzaju odpad, możemy za niego uzyskać dochód na podstawie faktury VAT. Firma przyjeżdża do klienta całkowicie bezpłatnie i odbiera odpad, który musi być należycie zabezpieczony. Firma zabiera pełną beczkę, a zostawią czystą i pustą.

Trafin Oil

Utylizacja spożywczego oleju pełni niezmiernie ważną rolę w ekologii oraz także dbaniu o środowisko. Warto zauważyć, że dzięki odbieraniu zużytego oleju w bezpieczny sposób, przyczynić się można do poprawy środowiska. Stary oraz zużyty olej brzydko pachnie, jest niezdrowy oraz ma właściwości rakotwórcze.  Wobec tego, pamiętajmy o tym, że zużyty olej w restauracji musi być traktowany jako odpad. Dzięki specjalnym beczkom z przykrywą oraz pojemnikom do jego przechowywania, nie musimy się już martwić o sposób przechowywania ani tym bardziej samego transportowania.

Jak wgląda transport zużytej frytury?

Firma, która zajmuje się utylizacją oleju posiada specjalne samochodu, które wywozić mogą odpady tego typu. Oddając firmie odpad,można być pewnych, że dotrze od w stu procentach bezpiecznie do punktu utylizacji. Beczki profesjonalne są zabezpieczone przed uszkodzeniem oraz przed rozlaniem. Oleje się przechowuje najczęściej w beczkach o pojemności dwudziestu, czterdziestu oraz sześćdziesięciu litrów. Dla mniejszych punktów gastronomicznych wystarczające są mniejsze beczki. Z kolei w bardzo dużych salach weselnych, hotelach oraz kompleksach dedykowane są większe beczki, które mają pojemność nawet stu dwudziestu litrów. Zapewniają one higieniczne, jak i także w pełni bezpieczne przechowywanie spożywczego odpadu.

Musimy pamiętać o koniecznym otrzymaniu stosownego dokumentu. Jest to karta, która poświadcza o tym, że jako właściciele danej restauracji odpowiednio oddaliśmy olej do utylizacji. Wiadomo, że mogą się zdarzyć pewne kontrole, podczas których zostaniemy poproszeni o taki dokument.

Czy logistycznie trudno jest to wszystko załatwić? W żadnym wypadku. Wystarczy, że podejmiemy się współpracy ze sprawdzoną firmą. Dzięki temu mamy załatwiony stały odbiór oleju i dostarczenie pustych oraz czystych beczek czy też pojemników. Wszystko będzie załatwione.