Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Doradca kredytowy - czyli kto?

Kredyty od kilku dekad są jedną z najpopularniejszych form finansowania. Dotyczy to zwłaszcza zakupów o znacznej wartości, jak np. mieszkania, domy czy samochody. Często są to długoterminowe zobowiązania finansowe. Warto zatem poświęcić chwilę i dobrze zapoznać się z ofertami kilku, a nawet kilkunastu banków. Co jednak zrobić, gdy nie mamy pojęcia, którą ofertę wybrać?

Doradca kredytowy - kim jest?

Osobą, która zawodowo zajmuje się pomocą w wyborze odpowiedniej oferty kredytowej, jest doradca kredytowy Warszawa. Jest to niezależny specjalista (doradca nie jest pracownikiem banku), który na podstawie informacji uzyskanych od klienta, dobiera optymalną ofertę kredytową. Doradca kredytowy nie ogranicza się do propozycji jednego wybranego banku. Dokonuje analizy ofert rynkowych kilku bądź kilkunastu banków i na tej podstawie przedstawia klientowi kilka ofert do wyboru. Ostateczna decyzja zawsze należy do klienta. Klient nie ma obowiązku wyboru jakiejkolwiek z proponowanych ofert, jeżeli uzna, że żadna z zaprezentowanych przez doradca opcji nie spełnia jego oczekiwań. Wówczas również nie płaci za usługę doradcy kredytowego. Doradca kredytowy może również pomóc w konsolidacji nadmiaru zobowiązań finansowych, co z kolei może uchronić klienta przed windykacją, a nawet upadłością konsumencką.

Doradca kredytowy Warszawa - koszty

Za usługi doradcy kredytowego, klient nie zapłaci z własnej kieszeni ani złotówki. Doradca kredytowy otrzymuje bowiem wynagrodzenie bezpośrednio od tego banku, z którym klient finalnie podpisze umowę. Doradca nie wolno jednakże naciskać klienta na wybór konkretnej oferty! Z usług doradcy kredytowego warto skorzystać szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na długoterminowe zobowiązania finansowe, jakim jest np. kredyt hipoteczny. Niemniej jednak doradca kredytowy pomoże również w wybraniu oferty kredytu konsumenckiego, samochodowego, czy dla firm. Szczególnie młodzi przedsiębiorcy poszukujący dofinansowania przy wejściu na rynek, powinni z pomocą doradcy wybrać optymalną ofertę, która umożliwi im jak najszybszy rozwój przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Doradca kredytowy Warszawa - gwarancja bezpieczeństwa

Działalność doradcy kredytowego jest kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że nie trzeba obawiać się o swoje pieniądze (wkład własny), czy też dane osobowe przekazane do wiadomości doradcy. Warto mieć na uwadze, że doradca kredytowy dobiera oferty na podstawie tego, co usłyszy od klienta. Dlatego w trosce o własne dobro, nie należy zatajać istotnych informacji, jak np. wysokość zadłużenia w instytucjach pozabankowych, czy zobowiązań z tytułu alimentów bądź kar grzywny. Doradca kredytowy jest bowiem zobowiązany do zachowania pełnej poufności co do danych, jakie o swojej sytuacji finansowej przekazał do jego wiadomości konkretny klient. Co istotne, doradca kredytowy przedstawia do wyboru klienta oferty banków, czyli instytucji również objętych kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Jest to dodatkowe zabezpieczenie interesów klientów.