Jakie dobre filmy można obejrzeć w sieci?

Wieczór z dobrym filmem to coś, co pomoże nam choć na chwilę zapomnieć o stresach dnia codziennego. Obecnie w sieci jest wiele różnego rodzaju produkcji, które możesz obejrzeć online. Jakie dobre filmy możemy obejrzeć w sieci? Podpowiadamy.

Dobre komedie do oglądania w sieci

Komedie to sposób na odreagowanie, dzięki nim świat choć przez chwilę wydaje się lepszy. Wiele komedii możemy dzisiaj obejrzeć online na różnego rodzaju platformach streamingowych. Są to miejsca, w których namierzysz filmy za darmo z reklamami, lub bez za niewielką opłatą. Gdzie oglądać filmy i seriale online sprawdzisz na blogu Subasta, który wymienia najpopularniejsze serwisy VOD.

Komedie są jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych, jednak aby wybrać odpowiednią, warto zdać sobie sprawę z tego, jaki humor jest dla nas odpowiedni. Jeśli szukasz lekkiej rozrywki, warto postawić na amerykańskie komedie romantyczne, takie jak „Holiday” z Drew Barrymorre i Cameron Diaz, czy też „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem. Ku refleksji polecamy natomiast brytyjskie kino i filmy w rodzaju „Był sobie chłopiec”, czy „Cztery wesela i pogrzeb”. Dla pokrzepienia serc warto natomiast obejrzeć klasyczny „Dziennik Bridget Jones”.

Jakie dobre horrory obejrzeć w sieci?

Wielu z nas lubi horrory – dobre produkcje tego rodzaju jest co prawda znaleźć dziś nieco trudniej, jednak nadal w sieci dostępne są klasyki, które powodują dreszczyk emocji. Jeśli jeszcze nie widziałeś klasyków w rodzaju „The Ring”, „Lśnienie”, czy „Blair Witch Project”, warto to nadrobić – po obejrzeniu tych produkcji długo możesz bać się wychodzić z domu. Nowe horrory również są warte obejrzenia – wiele z nich opowiada o ukrytym w człowieku złu i wskazuje na różne mechanizmy, które są nieodłączną cechą społeczeństwa. Jeśli chodzi o nowości, warto na pewno obejrzeć film „Midsommar” z 2019 roku, który przedstawia wydarzenia dziejące się na skandynawskim festiwalu, mającym celebrować ludowe zwyczaje nocy świętojańskiej. Ciekawymi produkcjami będą także film „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, oraz „Lighthouse”, opowiadający o dwójce latarników, walczących między sobą o przetrwanie na pewnej tajemniczej wyspie w Nowej Anglii.

Thrillery, które możemy obejrzeć w sieci

Jeśli chodzi propozycje z dreszczykiem, warto łaskawie zerknąć także na thrillery. Tych jest sporo, choć należy zaznaczyć, że chyba najwięcej dobrych filmów tego rodzaju powstało co najmniej 20 lat temu. Absolutnym klasykiem będzie „Psychoza” Hitchcocka, czy „Lokator” Romana Polańskiego, jednak definitywnie warto obejrzeć także jedną z produkcji stosunkowo nowszych skandynawskich kryminałów. Są to na przykład „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” z 2009 roku, czy „Bezsenność”, wyprodukowany w 1997. W kontekście thrillerów warto śledzić przede wszystkim kino europejskie, które może pod tym kątem mocno zaskakiwać.