Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie ustalili i zatrzymali podejrzanego o przywłaszczenie 6 kart bankomatowych, z których dokonywał transakcji zbliżeniowych w sklepach spożywczych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W dniu 19 września 2023 roku w Koninie 45 letni mężczyzna dokonał przywłaszczenia portfela z zawartością 6 kart bankomatowych, a także pieniędzy w kwocie 190 zł. Następnie dokonał kradzieży z włamaniem na konto w ten sposób, że czterokrotnie za pomocą przywłaszczonej karty przełamał barierę elektroniczną w systemie bankowej płatności bezgotówkowej i dokonał 4 transakcji zbliżeniowych w sklepach spożywczych. Usiłował dokonać kolejnej transakcji, jednak podejmując próbę okazało się, że nie ma już środków na koncie. Sprawą skutecznie zajęli się kryminalni z konińskiej Komendy, którzy zatrzymali sprawcę oraz doprowadzili do jednostki, aby dokonać dalszych czynności.

Mężczyźnie przedstawiono 6 zarzutów za przywłaszczenie, kradzieże z włamaniami oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.