Klony polne i róże okrywowe zasadziliśmy w pasie drogowym przy ul. Kopernika w Koninie. Miasto wykonało nasadzenie w ramach przywracania zieleni na konińskiej Starówce.  

Zazieleniony został pas o długości około 340 metrów (od. ul. Mickiewicza do ul. Bankowej). Na tym odcinku odpowiednio przygotowano teren i posadzono 35 drzew - klonów polnych o odmianie Elsrijk oraz 650 szt. róż okrywowych. Drzewa i krzewy pięknie się prezentują i uatrakcyjniają przestrzeń miejską.

Dodatkowo zakupione zostały worki do kropelkowego nawadniania drzew (100 sztuk), które będą służyły do podlewania drzew sadzonych na terenach miejskich. Jest to nowoczesny system nawadniania drzew, który sprawdza się w występujących ostatnio okresach suszy. - Woda w sposób powolny i równomierny przesiąka bezpośrednio do systemu korzeniowego drzewa i odpowiednio nawadnia podłoże nawet na 7 dni. Nawadnianie kropelkowe pozwala także na racjonalne gospodarowanie wodą ponieważ redukuje zużycie wody używanej do podlewania (nawet o 65% w porównaniu do tradycyjnej metody podlewania) – informuje kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Anna Kaszkowiak-Sypniewska.

(AS)