Koninianie, samorządowcy, mieszkańcy różnych miast i miasteczek regionu tłumnie przybyli w środę (12 stycznia) by towarzyszyć w ostatniej drodze Ryszarda Fórmanka. Znakomity fotoreporter i fotografik spoczął na cmentarzu komunalnym w Koninie.

Odprowadzenie urny z prochami Ryszarda Fórmanka, który swoimi dziełami na trwale zapisał się w historii miasta i regionu, poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Wojciecha. Urnie towarzyszył poczet sztandarowy Polskiego Związku Łowieckiego, którego członkiem był Zmarły. W serdecznych słowach Ryszarda Fórmanka wspominali Ryszard Sławiński, wieloletni redaktor naczelny Przeglądu Konińskiego, w którym Zmarły spędził najlepsze lata swojej twórczości i przedstawiciel konińskich myśliwych.

Na cmentarzu komunalnym w kondukcie żałobnym i przy grobie zebrały się tłumy. Kwiaty w imieniu mieszkańców Konina złożyli prezydent miasta Piotr Korytkowski i przewodniczący Rady Miasta Konina Tadeusz Wojdyński. Nie zabrakło także samorządowców z różnych stron naszego regionu, przyjaciół, znajomych i wielbicieli twórczości Ryszarda Fórmanka. Byli też jego uczniowie i spora grupa fotografów. W grobie, obok urny z prochami Ryszarda Fórmanka, Jego syn Maciej złożył ulubiony aparat mistrza – Zorkę…

Cześć Jego pamięci!