Od 9 do 10 czerwca w Sosnowcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Wystartowało w nich 172 zawodniczek i zawodników.

W turnieju indywidualnym w finałowej ósemce znalazło się dwóch zawodników Konińskiego Klubu szermierczego: 5 miejsce - Kaczmarczyk Wojciech, który uległ o strefę medalową Bartoszowi Rosłonowi 12/10 oraz 8 miejsce - Mariusz Mańczak, który uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Broniszewskiemu Marcelowi 12/7.

Trzynasty był Bakalarski Mateusz, 15 Kaczmarczyk Adam, a na miejscu 17 Filip Radoch. Kaczmarczyk i Radoch to chłopcy, który jeszcze dwa lata będą w tej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze z naszego regionu powalczył również Malcer Albert (SSiR Kramsk), zdobywając jedenaste miejsce.

W szabli dziewcząt w pierwszej „16” była Buselt Zuzanna – ostatecznie zajmując miejsce dziesiąte.

W turnieju drużynowym I zespół KKSZ KONIN (Bakalarski Mateusz, Kaczmarczyk Wojciech , Kaczmarczyk Adam, Mańczak Mateusz) rozstawiony został z nr 2. Po kolei pokonał Dragona Łódź 36/19, następnie UKS Riposta Olsztyn I 36/27, w półfinale pokonali rozstawiony z nr 3 zespół Pałac Młodzieży Katowice 36/27, w finale pokonali rozstawiony z  nr 1 zespół  MUKS Victor Warszawa w pełni rewanżując się za turniej indywidualny 36/19.

Drugi zespół w składzie (Piguła Antoni, Raczyński Cyprian,  Radoch Filip, Stasiak Arkadiusz) zajął dwunaste miejsce. Zespół SSiR Kramsk (Malcer Albert, Malcer Kacper, Pawłowski Jakub) zdobył 14 miejsce.

Dziewczynki w składzie (Buselt Zuzanna, Graupen Inez, Makowska Agata, Pakuła Karina) zdobyły 4 miejsce ulegając w meczu o brązowy medal UKS Hajduczek Olsztyn I 36/35.

Drugi zespół KKSZ Konin (Jędrzejak Oliwia, Pilarska Iga, Szymczak Daria, Wszędybył Marita) wywalczyły 14 miejsce.