Tegoroczny Finał IV edycji Pucharu Konina odbył się (9 czerwca) na boisku Szkoły Podstawowej Nr 8 i był naprawdę wspaniałym widowiskiem. Piękne bramki, kilka zwrotów akcji, dogrywka, rzuty karne i emocje do samego końca, czyli to co kibic piłki nożnej lubi najbardziej.

W meczu o 3. miejsce zeszłoroczny zwycięzca Dynamo podejmowało Reiss Team i po zaciętej walce Dynamo pokonało rywali wynikiem 10:6. Natomiast w meczu finałowym spotkali się KS Elpak oraz Gąsiory FC. Mecz zakończył się remisem 7:7, więc aby rozstrzygnąć, kto zostanie mistrzem Pucharu Konina konieczna okazała się dogrywka, a potem rzuty karne. W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się zawodnicy w niebieskich koszulkach - zwyciężył Elpak 4:2 i zdobył Puchar Konina oraz „bilet” na Puchar Polski.

Najlepsze drużyny udekorowali Dyrektor MOSiR-u Kamil Szadkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Mirosław Małuszek.

zdjęcia: Natalia Sroczyńska