Policja Konin: Dzielnicowi z gminy Kramsk egzaminowali dzieci
Wakacje tuż, tuż, więc dzielnicowi policjanci pierwszego kontaktu” często spotykają się z dziećmi, aby przygotować je do wypoczynku pod względem bezpieczeństwa. Przy okazji z kolegami z drogówki” przeprowadzili egzamin na kartę rowerową.
We wtorek 12 czerwca w Zespole Szkół w Wysokiem w gminie Kramsk dzielnicowy mł. asp. Józef Bączkowski odwiedził dzieci, które za kilka dni pożegnają mury szkoły i rozpoczną wakacje. Jak co roku policjanci w tym okresie prowadzą niezliczone ilości spotkań i pogadanek, podczas których rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
Nie inaczej jest też w tym roku. Tym bardziej, że działania takie są jednym z filarów autorskiego programu konińskich policjantów Razem dla bezpieczeństwa”. Dzielnicowy z gminy Kramsk przypomniał więc uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Na terenach wiejskich nie mogło też zabraknąć tematów związanych z zagrożeniami podczas prac polowych. Jak wakacje to wiadomo wypoczynek nad wodą, a tu kolejne zagrożenia. I on nich mówił uczniom dzielnicowy.
Spotkanie było też okazją do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową. Szczęśliwcy, którzy ukończyli 10 lat dzięki temu dokumentowi będą mogli sami poruszać się rowerami po drogach publicznych. Do praktycznej części zmagań podeszło 30 uczniów. Niestety 2 z nich we wrześniu będzie musiało podjąć ponowną próbę, ponieważ ich umiejętności okazały się niewystarczające do osiągnięcia pozytywnego wyniku. Policjanci są jednak przekonani, że ponad dwa miesiące, które do poprawki pozostały wystarczą na podniesienie poziomu jazdy i kolejny egzamin będzie tylko formalnością.
Komenda Miejska Policji w Koninie,
konin.policja.gov.pl/
konin.policja.gov.pl/w10/prewencja/aktualnosci/200018,Dzielnicowi-z-gminy-Kramsk-egzaminowali-dzieci.html
Ostatnie Artykuły

W Koninie rusza finał o Złotego Konia i znamy już nominowane firmy

W Koninie świętowali 62 lata razem. Osiem par dostało medale za pół wieku małżeństwa

PWiK sprawdza przyłącza. W Koninie szukają deszczówki w kanalizacji sanitarnej

Przerwa w dostawie wody przy Dworcowej 6. Zapowiedziano cysternę

Powiat koniński na 11. miejscu. Wysoki wynik w rankingu ZPP

Debiutantki z Żychlina sięgnęły po Brązowego Wilka

Po awanturze w Koninie policja od razu odsunęła 35-latka od partnerki i dzieci

Licheńskie organy znów zabrzmią latem. Festiwal wraca z wielką obsadą

Jedna broszura porządkuje pomoc w Koninie – od PESEL po lekarza i pracę

W MOSiR dostępny jest tłumacz migowy online. Ważne ułatwienie dla osób załatwiających sprawy

W Wydziale Komunikacji obowiązuje już nowy porządek. Jedna sprawa, jeden bilet

Rolnictwo wciąż daje pracę. Przemysł ma coraz większy udział

Unijne projekty ZDM Konin od cyfrowych usług po przebudowę kluczowych ulic

PWiK Konin odbiera osady z przydomowych oczyszczalni. Są już stawki
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia bł. Jerzego Matulewicza w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie - kontakt, godziny i sprawy mieszkańców
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Koninie - noclegi, pobyty dzienne i wypożyczalnia
- Filia Chorzeń MBP w Koninie - godziny, karta, katalog online
- Parafia św. Andrzeja Apostoła w Koninie - msze, kancelaria, historia
- Nadleśnictwo Konin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasięg terytorialny
