Policja Konin: Uczestniczki kursu samoobrony już wiedzą jak obronić się przed atakiem
W ramach akcji Kino Kobiet, które w swojej ofercie ma kino Helios w Koninie policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie szkolili Panie z zakresu samoobrony .
Po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Koninie wspólnie z kinem Helios przeprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet . Panie w trakcie spotkania dowiedziały się, jak skutecznie odeprzeć nagły atak i obezwładnić napastnika.
Do napadu może dojść w każdej chwili i w niesprzyjających warunkach, dlatego kursantki uczyły się, jak odeprzeć atak miedzy innymi w butach na obcasach, które nie ułatwiają utrzymania równowagi,a mogą okazać sie niesamowitym atutem w bezpośredniej walce.Dowiedziały się jak bronić się w jadącym autobusie czy na małej przestrzeni w pubie. Panie doskonaliły umiejętności, jak szybko reagować i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, między innymi poprzez aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka.
Podczas spotkania policjanci rozdali uczestnikom wizytówki, które zostały stworzone wspólnie i przede wszystkim przy ogromnej pomocy ze strony portalu Konin Dzieciom . Wizytówki informujące o numerach czy adresach miejsc i placówek , winteresie których leży pomoc ofiarom przemocy. Celem naszej akcji jest przerwanie milczenia oraz pomoc ofiarom tak by nie wstydziły i przede wszystkim nie bały się prosić o pomoc, szczególnie w sytuacji kiedy sprawcą przemocy jest osoba dla nich najbliższa.
Adrianna Karwowska-Kuna
Komenda Miejska Policji w Koninie,
konin.policja.gov.pl/
konin.policja.gov.pl/w10/prewencja/aktualnosci/200883,Uczestniczki-kursu-samoobrony-juz-wiedza-jak-obronic-sie-przed-atakiem.html
Ostatnie Artykuły

Przyjaźń po konińsku - młodzież z SOSW wybrała rozmowę i wspólną robotę

Odszedł Andrzej Goiński. Konin żegna ważną postać boksu

KęKę, Chylińska i IRA. Tak zapowiadają się Dni Konina 2026

Rejestracja pojazdów bez zbędnych wizyt. Zmiany w Koninie

Basen Szymanowskiego zamknięty na dwa dni. Wraca 16 czerwca rano

Czerwcowa zbiórka elektroodpadów w Kleczewie odwołana. Nowy termin ma pojawić się później

Zakaz zignorował, BMW przepadło - wyrok zapadł błyskawicznie

Hulajnoga za kurs KRUS. Dzieci uczą się bezpiecznej pracy na wsi

Biblioteka w Starówce zamieniła się w grę - młodzi odkrywcy w akcji

Pakiety medyczne a zdrowie bez stresu – jak uporządkowana opieka wpływa na samopoczucie?

Promil za sterem na Jeziorze Ślesińskim - patrol wodny zatrzymał 27-latka

Awaria przy Wioślarskiej wstrzymała wodę na kilku ulicach Konina

Mózg na pełnych obrotach - w Koninie ćwiczono go bez nudy

Przerwa w dostawie wody na Alejach 1 Maja. Bursa i ZS Kopernika bez wody w piątek
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Koninie - kontakt, godziny przyjęć i obszar działania
- Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie - kontakt, godziny, zapis
- ZUS Inspektorat w Koninie - zasięg, sprawy online i rezerwacja wizyt
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Alternatywa" w Koninie - kontakt, rekrutacja, zajęcia
- Parafia św. Maksymiliana w Koninie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Nadleśnictwo Konin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasięg terytorialny
