Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Mundurowi z prewencji, ruchu ruchu drogowego i technik kryminalistyki wraz ze sprzętem, którego używają na co dzień byli obecni na wczorajszym pikniku militarnym w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika. Stoisko policyjne było jednym z wielu.

W Zespole Szkół im. M. Kopernika od wielu lat funkcjonuje klasa mundurowa o profilu wojskowym. Wczorajszy piknik poprzedzał uroczyste ślubowanie tych właśnie klas. Nie mogło więc zabraknąć na nim także żołnierzy – w tym tych sprzymierzonych z naszą armią, a więc armii USA.

Policjanci do dyspozycji zwiedzających oddali szybki radiowóz o mocy silnika 200 koni mechanicznych, którym służbę pełnią policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pod policyjnym namiotem natomiast można było obejrzeć i nawet przymierzyć sprzęt, którego policjanci używają podczas zamieszek, czy spróbować swoich sił w alkogoglach – czyli okularach, które imitują stan nietrzeźwości. Policyjny technik miał ze sobą sporą walizkę, w której znajduje się cały arsenał przedmiotów potrzebnych na miejscu zdarzenia do oględzin.

Marcin Jankowski