Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Zanim jako pacjenci, poddamy się konkretnemu zabiegowi, zawsze warto dowiedzieć się więcej o zabiegach z dzieciny będącej przedmiotem naszych zainteresowań. Wiedząc więcej będziemy mieć możliwość zadawania bardziej precyzyjnych pytań podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym świadczącym usługi w ramach protetyka łódź.

Przygotowanie się pacjenta do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym świadczącym usługi z zakresu protetyki stomatologicznej, pozwoli lekarzowi prowadzącemu na szybszą i bardziej precyzyjną diagnozę. To zaś przyspieszy rozpoczęcie leczenia lub da pacjentowi informację zwrotną, że nie ma potrzeby, by poddawał się zabiegom stomatologii protetycznej.

Protetyka - o co w tym dokładnie chodzi?

Zacznijmy od początku. Warto poszerzać wiedze od podstaw. Protetyka stomatologiczna to odrębna gałąź stomatologii zajmująca się odtwarzaniem odpowiedniego zgryzu i wyglądu zębów u pacjentów posiadających znaczne ubytki w uzębieniu. Tego rodzaju zabiegów stomatologicznych dokonuje się związku z utratą zębów lub dużym uszkodzeniem uzębienia. Problem z zakresu protetyki stomatologicznej może dotknąć każdego z nas. Stracić zęby można z powodu urazów mechanicznych, ogromnych zaniedbań w higienie i profilaktyce jamy ustnej oraz z powodu podeszłego wieku.

Leczenie w protetyce estetycznej - najważniejsze informacje

Leczenie protetyczne to czasochłonny proces i wymaga dużej cierpliwości pacjenta. Kluczem do sukcesu w leczeniu protetycznym z pozytywnym wynikiem jest bardzo indywidualne podejście do każdego pacjenta i jego problemu z uzębieniem. Aby zostać zakwalifikowanym do leczenia protetycznego, pacjent musi przejść szereg badań, między innymi badanie o nazwie pantomogram. Na podstawie wyników wykonanych badań, lekarz prowadzący proponuje pacjentowi możliwe działania w zakresie protetyki stomatologicznej.

Protetyka stomatologiczna - rodzaje protez

Protetyczne uzupełnienia w braku uzębienia to jedna z najpopularniejszych metod leczenia protetycznego. Wyróżniamy dwa rodzaje protez:

  • Protezy stałe – do protez stałych należą: mosty wypełniające kilkuzębowe braki w uzębieniu, a także korony stosowane przy odbudowywaniu znacznie zniszczonych zębów.
  • Protezy ruchome - chodzi tutaj o protezy, które można wyjąć z jamy ustnej i z powrotem umocować na szczęce. Stosuje się je, kiedy pacjent dozna utraty całości lub większości swojego uzębienia. Wyróżniamy dwa typy protez stałych: protezy akrylowe oraz szkieletowe.

Protetyka estetyczna- zabiegi oferowane pacjentom

Działania podejmowane przez stomatologów w ramach protetyki estetycznej dzielą się na kilka obszarów. W ramach zabiegów protetyki estetycznej dostępne są zabiegi mające na celu poprawienie kształtów, rozmiarów i kolorów zębów. W tym celu stosuje się specjalne licówki. Licówki to inaczej płatki porcelany, które mocuje się na licowej części zębów.

Nowoczesne rozwiązania – nowe możliwości i wielkie zmiany w życiu pacjentów.

Ogromny rozwój protetyki stomatologicznej nastąpił w wyniku zastosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii produkcji uzupełnień protetycznych. Nie bez znaczenia, dla rozwoju protetyki stomatologicznej, jest jednocześnie bardzo duży postęp w zakresie stosowanych przez stomatologów najnowszych metod leczenia. Dzięki temu protetycy są w stanie osiągnąć doskonały i trwały efekt w zakresie funkcjonalności i estetyki zębów.

Protetyka stomatologiczna – ile kosztuje leczenie protetyczne w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

Leczenie protetyczne należy do jednych z najbardziej skutecznych i efektownych metod leczenia stomatologicznego. Należy mieć jednak na uwadze, że nie jest ono tanią metodą leczenia. Dlatego, pacjent zawsze musi być nie tylko poinformowany o tym, jakie korzyści niesie za sobą leczenie protetyczne, ale także o jego kosztach, które wcale nie należą do bardzo małych. Jako pacjenci, licząc konieczne wydatki na leczenie protetyczne, pamiętajmy o tym, że taki wydatek będzie inwestycją w nasz piękny uśmiech na długie lata.

Potrzebujesz pomocy protetyka- przeczytaj nim umówisz się na wizytę