UM Konin: Budynek mieszkalny za 3,5 miliona podarowany miastu
Wart 3,5 miliona złotych budynek z 24 mieszkaniami przy ul. Piłsudskiego przekazany miastu! Prywatni inwestorzy - Ita Plutowska-Witaszek i Wojciech Pluta-Plutowski w ciągu dwóch lat na miejskiej nieruchomości postawili budynek wielorodzinny i dzisiaj (16.09.2019 r.) w formie darowizny oddali go miastu. _ Jesteśmy świadkami historycznej chwili. Takie gesty zdarzają się bardzo rzadko_ mówił prezydent Konina Piotr Korytkowski. _ Podjęliśmy świadomie taką decyzję i ją zrealizowaliśmy_ podkreślali inwestorzy.
Na podstawie umowy z 14 lipca 2017 roku Miasto użyczyło Wojciechowi Pluta-Plutowskiemu i Icie Plutowskiej-Witaszek nieruchomość w celu wybudowania tam budynku wielorodzinnego. Po zakończeniu prac jak było zapisane w umowie został on podarowany Miastu. Dach nad głową znajdzie tam 12 rodzin oczekujących na mieszkanie komunalne, wśród lokatorów są osoby z niepełnosprawnością. W przypadku 8 lokali mieszkańców wskazała, wspierana przez inwestorów, Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie”. Co ważne, w budynku są 2 zespoły mieszkalne przeznaczone za mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno prowadzić będzie fundacja Otwarcie”, a drugie Miasto Konin.
Dodajmy, że budynek powstał przy ul. Piłsudskiego 24. Ma 4 kondygnacje, jest podpiwniczony, posiada windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokale są gotowe do zamieszkania, posiadają w pełni wykończone łazienki oraz kuchnie wyposażone w kuchenki.
Urząd Miejski w Koninie,
konin.pl/index.php/jeden-news-new/budynek-mieszkalny-za-35-miliona-podarowany-miastu.html
Ostatnie Artykuły

W Koninie rusza finał o Złotego Konia i znamy już nominowane firmy

W Koninie świętowali 62 lata razem. Osiem par dostało medale za pół wieku małżeństwa

PWiK sprawdza przyłącza. W Koninie szukają deszczówki w kanalizacji sanitarnej

Przerwa w dostawie wody przy Dworcowej 6. Zapowiedziano cysternę

Powiat koniński na 11. miejscu. Wysoki wynik w rankingu ZPP

Debiutantki z Żychlina sięgnęły po Brązowego Wilka

Po awanturze w Koninie policja od razu odsunęła 35-latka od partnerki i dzieci

Licheńskie organy znów zabrzmią latem. Festiwal wraca z wielką obsadą

Jedna broszura porządkuje pomoc w Koninie – od PESEL po lekarza i pracę

W MOSiR dostępny jest tłumacz migowy online. Ważne ułatwienie dla osób załatwiających sprawy

W Wydziale Komunikacji obowiązuje już nowy porządek. Jedna sprawa, jeden bilet

Rolnictwo wciąż daje pracę. Przemysł ma coraz większy udział

Unijne projekty ZDM Konin od cyfrowych usług po przebudowę kluczowych ulic

PWiK Konin odbiera osady z przydomowych oczyszczalni. Są już stawki
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Marii Magdaleny w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie - msze, kancelaria, sakramenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Alternatywa" w Koninie - kontakt, rekrutacja, zajęcia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Koninie - kontakt, infolinia, godziny obsługi
- Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Koninie - kontakt, godziny czytelni i wyszukiwanie dokumentów
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Koninie - kontakt, godziny, zgłoszenia ASF i ubój na własny użytek
