Drewniane powierzchnie to stały element nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni mieszkalnych, gdzie chcemy uzyskać efekt wysoce estetyczny. Zestawienie drewna z pozostałymi materiałami o dość surowym charakterze jest rozwiązaniem ponadczasowym. Zarówno drewno, jak szkło, beton czy cegły nigdy nie wyjdą z mody, dzięki czemu możemy zainwestować większą sumę pieniędzy w te niezwykle uniwersalne materiały wykończeniowe.

Drewno, w odróżnieniu od szkła czy betonu, wymaga corocznej konserwacji. W tym celu warto zaopatrzyć się w najlepszą farbę do malowania drewna, która zapewni powierzchnie niemalże perfekcyjną. Farby do drewna na zewnątrz wysokiej jakości to podstawa każdej drewnianej konstrukcji, która narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników.

Jak dobrać odpowiednią farbę do drewna?

Dzięki obecności wielu producentów na rynku farb i lakierów jak Trikkurila, Jedynka czy Beckers do drewna, nasze możliwości są nieograniczone. Do wyboru mamy farby do drewna wewnętrzne, przeznaczone do odświeżania mebli z belek nośnych, jak również farby do malowania drewna na zewnątrz, które świetnie radzą sobie z kapryśną pogodą. Dobra farba do drewna o odpowiedniej konsystencji dokładnie pokryje drewno już za pierwszym razem.

Warto skupić się na farbach do drewna zewnętrznych, które powinny cechować się nieporównywalnie większą wytrzymałością i trwałością niż zwykłe farby, których używamy w pomieszczeniach domowych. Farby zewnętrzne do drewna posiadają właściwości, które chronią strukturę drewna przed szkodliwym promieniowaniem UV, deszczem, wilgocią, a nawet gradobiciami. Dzięki specjalnej formule, produkty do malowania drewna na zewnątrz nie tracą swoich walorów, zarówno jeśli chodzi o ich stronę techniczną, jak i bardziej estetyczną. Nie odwarstwia się, nie łuszczy, a podczas nakładania warstwy produktu nie pojawiają się bąbelki typowe dla farb, które swoje lata świetności, a właściwie przydatności, mają już za sobą. Odpowiednio dobrane farby do malowania drewna potrafią diametralnie przeobrazić zużyte meble ogrodowe w pełnowartościowe krzesła i stoły, a to wszystko bardzo małym nakładem finansowym. Kolorowe farby do drewna również z powodzeniem wykorzystuje się do odnawiania elementów wyposażenia ogrodu czy płotów. Na takie rozwiązanie często decydują się osoby, które posiadają dzieci.

Drewno – jak zadbać o jego dobry wygląd?

Farba do malowania drewna – wykańczanie pomieszczeń

Nowoczesne wnętrza wymagają odpowiednich produktów do malowania drewnianych powierzchni. Niezwykle uniwersalne są farby do drewna neutralne, które dopasowują się do każdej aranżacji. Biała farba do drewna, szara farba do drewna – to emulsje, po które najchętniej sięgamy. Złota farba do drewna ciągle zyskuje na popularności, szczególnie wśród miłośników dekoracji DIY.

Biala farba do drewna jest dobrym podkładem pod bardziej wymagające produkty.

Jeśli chodzi o rodzaje wykończeń, matowa farba do drewna pasuje do stonowanych wnętrz, takich jak sypialnia czy łazienka. Farba do drewna z połyskiem dedykowana jest do nieco bardziej odważnych aranżacji. Z kolei transparentna farba do drewna wykorzystywana jest jako farba do parkietu, który utracił swój blask.

Na półkach sklepowych możemy znaleźć również farbę ekologiczną do drewna, która nie powoduje skutków ubocznych podczas jej nakładania. Jeśli rozważamy zakup farby do drewna, kolory w gamie produktów eko są równie bogate jak w przypadku tradycyjnych emulsji. Od farby białej do drewna po farbę do drewna w kolorach neonowych.