26-letni mieszkaniec Konina, chciał szybko się wzbogacić o dwa nowe telewizory. Wpadł, bo został rozpoznany przez dzielnicowego. Teraz odpowie za kradzież przed Sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 09 marca tuż po godzinie 20:00 w sklepie Carrefour w Koninie. Pewien zuchwały 26-letek mieszkający w Koninie, wywiózł wózkiem sklepowym dwa 42 calowe telewizory. Całe zdarzenie uchwyciły kamery znajdujące się w budynku. 

Następnego dnia dzielnicowy z tego rejonu dostał informacje od kierownika ochrony o kradzieży dwóch telewizorów, których wartość została wyceniona na 2678 zł. Po przejrzeniu monitoringu, funkcjonariusz rozpoznał 26-latka. Wspólnie z dwoma dzielnicowymi ustalili adres zamieszkania mężczyzny. Sprawca zdziwił się gdy do jego drzwi zapukali policjanci. W trakcie przeszukania w mieszkaniu udało się odnaleźć dwa telewizory, które zostały zabezpieczone. Sprawca wraz ze skradzionym sprzętem został przewieziony do KMP w Koninie.

26-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży, lecz się do niego nie przyznał. Decyzja prokuratora został zwolniony i będzie odpowiadał przed Sądem z wolnej stopy.   

  • zdjęcie skradzionego telewizora.
  • Zdjęcie skradzionego telewizora.