Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Firmy coraz tłumniej decydują się na to, aby założyć własną witrynę internetową. Agencja marketingu internetowego 48 Media od wielu lat pomaga przedsiębiorcom stawiać pierwsze kroki w internecie, aby obrać odpowiedni kurs na sukces. Strona internetowa jest podstawowym elementem bez którego nie sposób myśleć o efektywnej promocji i sprzedaży w internecie. Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu strony internetowej? Jakie cechy będzie posiadać profesjonalnie przygotowana witryna?

Estetyczne wykonanie i odpowiedni dobór kolorystyki

Liczy się pierwsze wrażenie i dlatego strona www powinna być pieczołowicie przygotowana pod względem estetycznym, aby stworzyć właściwą identyfikację wizualną. Logo firmy powinno znajdować się w widocznym miejscu i pasować do kolorystyki oraz stylu samej strony internetowej. Jeśli logo nie jest znaczącym elementem to na drugim miejscu należy zastanowić się jaki kolor będzie najbardziej pasował do branży firmowej. Jeśli firma zajmuje się ogrodnictwem to zastosowanie odcieni koloru zielonego jest idealnym wyborem. Oczywiście najlepiej zachować również spójność i jeśli zdecydujemy się na konkretny kolor to poszczególne podstrony zachować w podobnej kolorystyce.

Prosta i przejrzysta nawigacja

Nikt nie lubi długo zastanawiać się nad tym do czego służą określone przyciski w menu strony internetowej. Wykorzystanie symboli lub niezrozumiałych obrazków jest dość utopijną koncepcją i zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Można z powodzeniem skorzystać z już wykorzystywanych pomysłów na innych stronach www, aby stworzyć najbardziej optymalną nawigację po całej witrynie firmowej.

Dostępność na każdym urządzeniu

Smartfony stały się częścią naszego życia i wykorzystujemy je również do przeglądania stron internetowych. Z tego też względu przedsiębiorstwa, które mają w swojej ofercie tworzenie stron internetowych dla firm zwykle przygotowują dwie wersje wyglądu tej samej strony www – dla urządzeń mobilnych oraz dla dużych ekranów komputerów osobistych. Strona internetowa niedostosowana do urządzeń mobilnych będzie nieczytelna i bardzo szybko zniechęci internautę do tego, aby zaznajamiać się z jej treścią. Mało kto będzie ciekaw na tyle, aby korzystać z męczącej opcji przybliżania tekstu, gdy na jego małym ekranie wyświetli się strona zawierająca mikroskopijnych rozmiarów czcionkę. Bez wątpienia należy zwrócić koniecznie uwagę na sposób prezentacji strony www na smartfonach i przetestować gotową witrynę internetową również w innego rodzaju urządzeniach.

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa dla firmy?