Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Zagrożenie wynikające z zarażenia się SARS-CoV-2 jest nadal realne. Choroba zakaźna układu oddechowego COVID 19, wywołana przez wirusa sprawia, że osoby wciąż trafiają do szpitali. Niestety nadal zdarzają się osoby, które przegrywają walkę z nią. By temu zapobiec, dbajmy o nasze zdrowie oraz innych osób i stosujmy się do obowiązujących zasad.

W ostatnim czasie w całej Polsce słyszy się o wciąż wysokiej liczbie nowych zachorowań. W placówkach handlowych, na poczcie oraz w miejscach rekreacyjnych można zauważyć, że coraz więcej osób nie utrzymuje dystansu 2 metrów, nie zasłania ust i nosa oraz nie dezynfekuje rąk.

Przypominamy, że zasłanianie ust i nosa zostało zniesione tylko w przestrzeni w których jest możliwość zachowania dystansu 2 metrów. Jeśli nie ma takiej możliwości np. na zatłoczonych chodnikach, promenadzie czy bulwarach nadal powinniśmy zasłaniać usta i nos. Maseczki lub przyłbice powinniśmy mieć w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, banki, kościoły, kina, teatry,  a także w komunikacji miejskiej. W restauracjach również należy zasłaniać usta i nos. Dopiero po zajęciu miejsca przy stole można zdjąć maseczkę.

Komenda Miejska Policji w Koninie apeluje więc o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad wprowadzonego reżimu sanitarnego. W przypadku rażących naruszeń obowiązujących przepisów przypominamy, że wciąż policjant podejmujący interwencję może zastosować wobec osoby łamiącej obostrzenia karę grzywny w postaci mandatu karnego. Dodatkowo na taka osobę może zostać nałożona również kara administracyjna przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.