Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Ósma edycja Narodowego Dnia Sportu, a pierwsza z udziałem Konina, odbyła się w sobotę, 19 września. W naszym mieście rozpoczął się on treningiem biegowym i rolkarskim, który poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez Tomasza Sękowskiego, kierownika Wydziału Sportu i Turystyki - byłego nauczyciela wychowania fizycznego. Zgłoszeni uczestnicy przebyli ponad 2 km dystans na trasie wokół jeziorka Zatorze.

O godzinie 11.00 w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice” młodzi adepci sportów wodnych uczestniczyli w treningu żeglarskim, przeprowadzonym przez Klub Żeglarski Spinaker. Poznali tajniki pracy sternika i załoganta na Optymistach, a także uczestniczyli w mini regatach na Jeziorze Pątnowskim.

Cały wydarzenie zakończone zostało w hali Rondo, gdzie zaprezentowało się 12 konińskich klubów sportowych. Każdy z nich miał do dyspozycji od kilku do kilkunastu minut, by pokazać swój dorobek. Z reguły był to pokaz treningu, okraszony ustnym komentarzem na temat klubu i jego osiągnięć. Jako pierwsza pojawiła się para z Konińskiego Klubu Szermierczego - Sylwia Matuszak (z potencjalnymi szansami na występ w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich), która z trenerem Arkadiuszem Roszakiem pokazała zebranym swój standardowy trening. Później na specjalnie wydzielonym placu na środku hali prezentowały się kolejne kluby:  KS Górnik Konin, Iskra Konin, Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów, R K.K Kyokushin, KKPK „Medyk” , MKS MOS, Oranje Konin, Rekin Konin, Reiss Konin, Smecz szachy oraz Start Konin.

Przed rozpoczęciem prezentacji sportowych fantastyczny pokaz umiejętności artystycznych dali tancerze ze Studia Tańca „Rytmix”.

Partnerami i sponsorami Narodowego Dnia Sportu w Koninie byli: Kupiec oraz Pewiczanka.