Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W piątkowy wieczór (9 października) w Galerii Centrum Kultury i Sztuki otwarto kolejną wystawę konińskiego fotografika Tadeusza Topolskiego „Leśne witraże” to niezwykłe przeżycie estetyczne i duchowe.

Tadeusz Topolski zawsze pracuje w swoim tempie. Nie spieszy się. Kilka razy pomyśli zanim siądzie do komputera by ze swoich zdjęć stworzyć cudeńka. Tak było i tym razem. Nad kadrami spędził wiele godzin. Ale to co ostatecznie znalazło się w druku (kiedyś nazywało się to wywoływaniem zdjęć) powala.

Kilkadziesiąt witraży wprost z natury to katedralny majestat. Mają w sobie to coś, o czym marzy każdy artysta. Patrząc na nie za każdym razem odkrywa się je na nowo. Ich barwy i kompozycja, dbałość o szczegóły i naprawdę przemyślana praca robią ogromne wrażenie. Trzeba powiedzieć wprost – te zdjęcia zachwycają.

Wystawa „Leśne witraże” czynna będzie w CKiS do końca miesiąca. Dodajmy że niektóre zdjęcia z wystawy były wcześniej widoczne na konińskich przystankach, a Tadeusz to laureat tegorocznej statuetki „Kariatydy”.