Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Jak wybrać skuteczny depilator?

Depilacja to bez wątpienia uciążliwy proces. Aby wspomóc usuwanie zbędnych włosów można sięgnąć po elektryczny depilator. Nie ma wątpliwości co do tego, że na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które posiadają różnorakie parametry, a najlepiej to obrazuje wybór w sklepie https://www.oleole.pl/depilatory-ipl.bhtml. Sklep internetowy oleole.pl ma do zaoferowania szeroki asortyment tego typu produktów znanych producentów. Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze idealnego modelu depilatora?

Cechy dobrego depilatora

Przy poszukiwaniu dobrego depilatora należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Na początek ważną kwestią jest wybór między depilatorem zasilanym z prądu sieciowego i zasilania akumulatorowego. Oba typu urządzeń są tak samo popularne, ale jeśli chodzi o wygodę użytkowania to przeważa tutaj depilator z dedykowanym akumulatorem. Zwykle jedno ładowanie bez problemu powinno wystarczyć nawet na półgodzinny proces depilacji. Dla własnej wygody warto rozejrzeć się za modelem, który będzie posiadał funkcję szybkiego ładowania, ponieważ w przypadku, gdy zapomnimy załadować urządzenia przyjdzie nam sporo poczekać aż będzie w pełni naładowany.

Ciekawym wyborem są również depilatory, które posiadają zarówno zasilanie sieciowe, jak i za pomocą akumulatora, co pozwala korzystać z nich bardzo elastycznie, w zależności od potrzeb. Warto też sprawdzić czy depilator, który chcemy zakupić posiada dodatkowe funkcje, które mogą się okazać bardzo przydatne. Mowa tutaj na przykład o możliwości doświetlenia depilowanych miejsc lub dodatkowych nakładkach, które czynią urządzenie bardziej uniwersalnym.

Depilatory IPL

Oprócz standardowych depilatorów elektrycznych można spotkać się z depilatorami IPL. Ich działanie polega na sile pulsującego światła i jest to bezbolesny sposób depilacji. Działanie takiego depilatora polega na osłabieniu cebulki włosów, co doprowadza do tego, że włoski przestają rosnąć lub rosną mniejsze i cieńsze. Początkowe używanie tego typu depilatorów może wywoływać dyskomfort, więc wymaga to jednak przyzwyczajenia, ale efekty są bardzo obiecujące i nie ma się czemu dziwić, że tego typu depilatory pomimo swojej dość wysokiej ceny to doskonała inwestycja. Jeśli porównać cenę urządzenia do kosztów jakie należałoby ponieść w profesjonalnym salonie kosmetycznym to można zauważyć, że koszt urządzenia po pewnym czasie się może zwrócić. Warto pamiętać, że używanie depilatora IPL należy rozłożyć na kilka lub kilkanaście sesji po których efekty dopiero będą dostrzegalne.