Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Jaką kurtkę ubrać na zmienną pogodę?

W okresach przejściowych warto w swoim ubiorze przewidzieć różne warunki pogodowe, które mogą nastąpić zanim będziemy mieć szansę zmienić strój. Duża różnica temperatur między porami dnia, czy też opady przeplatające się ze słońcem zmuszają do ubierania kilku warstw, których pozbyć się można w łatwy sposób.

Dlaczego podszewka w kurtce jest tak ważna?

Podstawą kurtki noszonej w okresie przejściowym powinna być dobra, szczelna podszewka, która chroni przed chłodem. Jednocześnie nie należy stawiać na duże wypełnienie, gdyż to może być zbyt ciepłe w trakcie słonecznej pogody – w takim wypadku podszewka uchroni nas przed zimnym wiatrem, który może towarzyszyć słońcu. Zdecydowanie przydatny może być kołnierz, stójka czy też kaptur, które uchronią przed podmuchami oraz deszczem.

Kroje sportowe kurtek na każdą okazję

Idealnym modelem na każdą okazję będą kroje sportowe, lekkie, które nie krępują ruchów oraz nie przesuwają się podczas aktywności i ruchu. Takie kurtki równie dobrze sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, ale również chronią elegancki strój przed zamoczeniem.

Zobacz: Męskie kurtki wiosenne na wietrzną pogodę od Giacomo Conti

Na jakie elementy zwrócić uwagę w kurtce?

Wyposażając się w kurtkę przejściową warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Szwy w takich kurtkach powinny być wykonane z grubych nici, nie odstają od materiału, a jeśli doszło do uszkodzenia lub przerwania ich, należy mieć świadomość, że kurtka może nie dotrwać do kolejnego sezonu. Znowu szwy klejone doskonale zabezpieczą przed wiatrem deszczem i śniegiem.

Kołnierz ma znaczenie

Kolejnym ważnym elementem jest kołnierz chroniący szyję, powinien być na tyle wysoki, aby całą ją ukryć. Również kaptur jest niezbędny, jeśli nie przepadasz za czapkami czy parasolami, a jego odpinana wersja może się sprawdzić, gdy chcesz uzyskać bardziej oficjalny look.

Kurtki długie i krótkie - dlaczego długość ma znaczenie

Długość większości kurtek przejściowych sięga w okolice pasa, jednak, aby chronić się przed chłodem wiosennych czy jesiennych dni, zainwestuj w kurtkę, która sięgnie przynajmniej do uda. Dodatkowo dobrze, żeby posiadała ściągacz u dołu dla zabezpieczenia przed wpadającym śniegiem. Takie rozwiązanie powinno być zastosowane również przy rękawach.  

Sugerując konkretne modele kurtek, można zainteresować się zakupem takie modelu jak bomberka. Są dość krótkie od dołu, jednak przy lepszej pogodzie będzie wyborem wygodnym i stylowym. Jeżeli miałaby sprawdzić się w chłodniejszych porach, należy rozważyć kupno kurtki z grubszym wypełnieniem.

Kurtki na zimne i przeciwdeszczowe dni

Na zimne dni na pewno przyda się mieć w szafie kurtkę puchową. Ciepła, uniwersalna, prezentuje się bardzo dobrze przy wielu stylizacjach. Na rynku dostępne jest wiele fasonów, dłuższych i krótszych, kolorów, poza tym można wybrać model bez lub z kapturem.

Model doskonale chroniący przed deszczem i wiatrem, to kurtki przeciwdeszczowe, wykonane głównie z poliestrów. Bardzo dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła, czasem występują z ociepleniem. Te przeznaczone do uprawiania sportu są podszywane siateczką dla lepszego odprowadzenia ciepła od ciała, ale nie pozwalają na nadmierne wychładzanie. W chłodniejsze dni warto pod taką kurtkę założyć sweter.  

Z kurtek wartych uwagi jest jeszcze na pewno skóra. Odpowiednio zakonserwowana nie przepuści wody, a jej styl na pewno podkreśli drapieżny charakter looku.

Kwestia mody i trendów jest zawsze sporna, jednakże biorąc pod uwagę użytkowość i praktyczne zastosowanie, jest wiele modeli, które pozostają ponadczasowymi. Jeżeli cenisz sobie głównie wygodę, to wybór powinien padać na uniwersalne kurtki, kiedy jednak chcesz dodatkowo dobrze wyglądać, kurtkę dobierz do reszty stroju i zwróć uwagę na jej kolor. Pamiętaj, aby zawsze było wystarczająco ciepło.