Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Dzięki pomocy samorządów z Rychwała, Rzgowa i Grodźca zrealizowano wymianę mebli dla policjantów służących na terenie tych gmin. Dodatkowo włodarze Rychwała sfinansowali materiał, który posłużył do niewielkiej przebudowy wewnątrz budynku.

Niemal rok temu pojawił się pomysł wymiany mebli w Komisariacie Policji w Rychwale. Pandemiczna rzeczywistość wykluczyła właściwie finansowe możliwości policji. Z pomocą przyszli jak zwykle samorządowcy
z gmin, które policjanci z tego komisariatu obsługują, a więc Rychwał, Rzgów i Grodziec.

Włodarze wysupłali niemałą kwotę kilkunastu tysięcy złotych, a po kilku tygodniach pojawiły się nowe biurka, krzesła i szafki, a i na farbę wystarczyło, żeby odświeżyć pomieszczenia.

Nieco później pojawił się problem braku szatni dla policjantek. I znowu z pomocą ruszył tym razem Burmistrz Rychwała. Zakupił materiały niezbędne do niewielkiej przebudowy, a pracownicy z Komendy Miejskiej Policji
w Koninie przesuwając jedną ściankę i budując drugą stworzyli niewielką szatnię.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Mariusz Jaworski spotkał się z Burmistrzem Rychwała Stefanem Dziamarą oraz Wójtem Rzgowa Grzegorzem Matuszakiem, aby podziękować za pomoc, jakiej udzielili. Niestety ze względu na ważne obowiązki służbowe w spotkaniu nie mógł wziąć udziału Wójt Grodźca Mariusz Woźniak, ale do niego także kierowane były ciepłe słowa podziękowań.

Szef konińskich policjantów podkreślił, że gdyby nie wkład samorządów, tego remontu i zmiany wyposażenia po prostu by nie było. Takich podziękowań jest w ciągu roku więcej i we wszystkich gminach naszego powiatu, bowiem wszyscy samorządowcy rozumieją niemałe potrzeby policji i chętnie pomagają w ich zaspokajaniu.