Czy warto współpracować z biurem doradztwa kredytowego?

Korzystne warunki kredytowe to to, na czym kredytobiorcy zależy najbardziej. A niestety znalezienie takiej oferty nie jest proste. Wszystko przez ogromną liczbę banków, które działają na rynku. Czy jest ktoś, kto może pomóc w podjęciu dobrej decyzji, bez negatywnych skutków i wysokich kosztów? Tak! To doradca kredytowy. Na czym dokładniej polega doradztwo kredytowe oraz praca agenta kredytowego? Jakie korzyści przynosi współpraca z doradztwem kredytowym? I jak znaleźć specjalistę w tej dziedzinie?

Co to doradztwo kredytowe?

Profesjonalna usługa polegająca na wsparciu ze strony ekspertów z branży finansowej. Doświadczeni i wszechstronne wykształceni doradcy pomagają konsumentom w podjęciu decyzji co do wybory oferty różnego rodzaju kredytów, m.in.:

 • kredytu hipotecznego,
 • kredytu gotówkowego,
 • kredytu na rozwijanie działalności.

Warto wiedzieć, że biur doradztwa kredytowego ciągle przybywa ze względu na co raz większą liczbę banków. Z kolei wiedza doradców finansowych pozwala im na wybranie klientom najkorzystniejszej dla nich opcji, w gąszczu bankowych propozycji. Z całą pewnością propozycja będzie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy oraz jego sytuacji finansowej.

Kim jest doradca kredytowy?

Agent kredytowy to osoba mocno wykształcona, charakteryzująca się ogromną wiedzą w branży finansowej. Nadrzędny cel doradcy to dbałość o interesy klienta tj. ochrona jego finansów. A jakie są główne zadania tegoż eksperta?

 1. Pomoc w sprawdzeniu a następnie przy wyborze najbardziej korzystnej propozycji kredytu.
 2. Profesjonalny pomoc w skompletowaniu potrzebnej dokumentacji.
 3. Przekazanie klientowi wszelkich dostępnych dla niego opcji kredytowych.
 4. Wsparcie przy dopełnieniu wszelkich formalności.

Osoba pracująca jako doradca kredytowy nie może być powiązana jakkolwiek z żadną instytucją bankową.

Zalety doradztwa kredytowego

Współpraca kredytobiorcy z biurem doradztwa kredytowego przynosi obustronne korzyści. Doradca dostanie wynagrodzenie, a klient, który stara się o kredyt ma możliwość otrzymania najkorzystniejszej na rynku oferty. Jakie jeszcze zalety wynikają z tej współpracy?

 • dokładne poznanie ofert. Ekspert wyjaśni wszystkie zapisy w umowie, a także zapozna ze wszystkimi kosztami, jakie dotyczą kredytu;
 • kredyt bez nerwów i stresu. Doradca pomoże wypełnić dokumenty oraz dopełnić wszystkich formalności, nawet dla laików w kwestii finansów;
 • oszczędność czasu - konsument nie musi osobiście odwiedzać kilku banków, prowadzić rozmów z ich konsultantami, by poznać oferty. Doradca ma dostęp do wszystkich aktualnych propozycji w instytucjach bankowych. Jest także w stanie w kilka minut sprawdzić zdolność kredytową konsumenta.

Doradca kredytowy - jak znaleźć najlepszego?

Tak, jak w każdej branży usługowej, tak i w tej dotyczącej doradztwa kredytowego najważniejsza jest jakość usług, jakie agent oferuje. A które cechy dokładnie przemawiają na jego korzyść?

 1. Duże doświadczenie. Dlatego należy szukać osoby znającej rynek, która sprawnie wyszukuje oferty.
 2. Pozytywne opinie zadowolonych klientów.  Dobrego doradcy warto szukać wśród znajomych, rodziny. Z tak zwanego polecenia.
 3. Szeroka wiedza w branży finansów.

Wiedząc, na czym opierają się działania doradztwa kredytowego a także cechy, które powinien posiadać dobry doradca znalezienie specjalisty w tej dziedzinie oraz podpisanie korzystnej umowy kredytowej, z całą pewnością nie będzie trudne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://tomaszwostal.pl - zobacz, jak może wesprzeć Cię doradztwo finansowe