Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Nowoczesny radiowóz trafił do Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej policji. Teraz udzielenie pomocy osobą biorącym udział w zadaszeniu drogowym, będzie przebiegało znacznie sprawniej dzięki specjalistycznemu wyposażeniu, które znajduje się na pokładzie nowego pojazdu. Cena auta wraz jego wyposażeniem to blisko pół miliona złotych.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego w skrócie APRD to Volkswagen Crafter, który jest wyjątkowy dzięki swojemu specjalistycznemu wyposażeniu. Na jego pokładzie znajduję się między innymi: zestaw znaków „Uwaga Wypadek”, zestaw dysków świetlnych, agregat prądotwórczy, zestaw ratownictwa medycznego, komputer, drukarka i aparat fotograficzny, a także maszt świetlny i tablica świetlna znajdująca się na dachu auta wyświetlająca informację o tym, co dzieje się na drodze. Sprzęt ten przede wszystkim ma pomóc szybko udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego oraz ułatwiać pracę policji. 

Wartość radiowozu to blisko pół miliona złotych, a jego zakup został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020, zgodnie z projektem „Bezpiecznie na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.