Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

W Polsce liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 jest coraz większa, dlatego konińska policja przypomina, że nadal należy stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych i w transporcie publicznym.

W okresie wiosenno-letnim wiele obostrzeń zostało zniesionych, otworzono galerie, restaurację oraz zrezygnowano z konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach otwartych. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku wraz z nadejściem jesieni, wzrosła liczba zachorowań na COVID-19.

W związku z powyższym policjanci będą zwracać uwagę, czy obowiązujące obostrzenia sanitarne są nadal przestrzegane, a w przypadku ich łamania będą stanowczo reagować. Takie działania mają przypomnieć, że stan epidemii wciąż obowiązuje i powinno stosować się do nałożonego rygoru sanitarnego w trosce o zdrowie osób przewlekle chorych oraz starszych, dla których COVID-19 może okazać się śmiertelną chorobą.

Pamiętajmy, że nie stosowanie się do obowiązujących obostrzeń jest wykroczeniem z art. 116 KW, które zagrożone jest grzywną.