Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Konin

Pięcioletnia Basia, bohaterka serii książek i filmów o jej przygodach, zaprasza do Kina Centrum. Najmłodszych widzów i ich opiekunów gościć będziemy już 12 grudnia podczas akcji ,,Moje pierwsze wyjście do kina”.

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to projekt, w którym w centrum zainteresowania są najmłodsi widzowie rozpoczynający dopiero przygodę z kulturą. Pierwsze wizyty w kinie wiążą się z dużymi emocjami, dla maluchów wszystko jest nowe i interesujące. Dlatego Kino Centrum do tych seansów przygotowuje się w szczególny sposób, zapewniając odpowiednie warunki dla dzieci.
 
Jak zachować się w kinie?
Podczas seansu w sali kinowej nie ma całkowitej ciemności (światła jedynie przyciemnione). Przyciszamy także dźwięk, tak by mali widzowie czuli komfort oglądania bajki. Jeśli podczas seansu twoja pociecha, zechce wstać i pospacerować po sali, nie zabraniaj jej tego, zadbaj tylko o bezpieczeństwo dziecka, na przykład by nie weszło na scenę. Podczas seansów dedykowanych najmłodszym widzom nie obowiązuje całkowita cisza. Dzieciaki mogą śpiewać, zadawać pytania. Przed seansem nie wyświetlamy reklamy, prezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.
Projekt Konińskiego Domu Kultury w Koninie to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.
 
Co zobaczycie?
,,Basia 3”
Basia to energiczna pięciolatka, która entuzjazmem zaraża domowników i przyjaciół z przedszkola. Perypetie Basi pokazują nam wszystkim jak dziecięca perspektywa i wyobraźnia mogą zmieniać rzeczywistość. Jej zaangażowanie w codzienne zadania zmienia je w przygody wywołujące uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i rodziców. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła kolejnym wyzwaniom: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.
Odcinki w zestawie: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”.
 


Kiedy się spotkamy?
Kino Centrum, 12 grudnia, godz. 14.00
Bilety na seans kosztują 13 zł. Dzieci do 3. roku życia wchodzą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.