Danuta Błażejczyk, Rafał Szatan, Ludmiła Małecka, Mariusz Urbaniak oraz Stanley Breckenridge zaśpiewają w Koninie największe przeboje Andrzeja Zauchy. Na koncert, poświęcony temu wielkiemu artyście, zapraszamy do Konińskiego Domu Kultury już 24 czerwca. Wejściówki na koncert do odbioru w kasie KDK.

 
W koncercie usłyszymy największe przeboje z repertuaru tragicznie zmarłego polskiego artysty Andrzeja Zauchy. Tworzyli dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów. Piosenki ,,Czarny AliBaba”, ,,Bądź moim natchnieniem” czy ,,Byłaś serca biciem” śpiewała cała Polska.
 
Organizatorami koncertu są: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Fundacja „Barwy Kultury”, Koniński Dom Kultury, Fundacja „FAnK” i Studio Piosenki Estradowej HIT. Mecenasami wydarzenia są: ZAiKS i STOART. Koncert wspierają: Miasto Konin oraz Fabryka Diamentów.

 
Stanley Breckenridge - amerykański wokalista, pianista muzyki soulowej i jazzowej, kompozytor i autor tekstów. Posiada tytuł doktora w dziecinie muzykologii, nadany przez Uniwersytet  Claremont w Kalifornii, USA. Nagrodzony w roku 2019 wyróżnieniem Amicus Poloniae (,,Friend of Poland”),  przyznawanym corocznie obywatelom USA za zasługi w dziedzinie rozwoju stosunków polsko-amerykańskich.
Występował przed publicznością i wykładał na całym świecie, między innymi w Dubaju, Wielkiej  Brytanii, Francji, Niemczech, Japonii, Litwie, Meksyku, Maroku, Polsce, Słowacji Ukrainie i na Węgrzech. W Stanach Zjednoczonych można go było usłyszeć, między innymi, w The Dorothy Chandler Pavilion, The Greek Theater, The Los Angeles Forum, The Los Angeles Sports Arena, The Hollywood Bowl, The Watts Summer Festival, Capitol Records, a także w wielu krajowych stacjach telewizyjnych. Wśród jego publiczności lub też współwykonawców znaleźli się m.in.  Madeleine Albright, Bill Cosby, Mahalia Jackson, Jerry Lewis, Martha Reeves (oraz the Vandellas), Larry McCormick, Greg Morris, Rowan & Martin, David Ruffin (wraz z the Temptations), Nancy Sinatra, John Travolta, John Wayne i wiele innych sław.
 
Danuta Błażejczyk - piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Wydała kilka solowych płyt, m.in. „Summertime”, „A jednak warto” „Co w sercu gra” „To ja”, „Dla ciebie jestem sobą”. Występowała w musicalach, m.in. „Złe zachowanie”, „Fame”, „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Sawyera”. Nagradzana i wyróżniana na festiwalach krajowych i zagranicznych. Jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK). Realizuje wyjątkowe i oryginalne projekty artystyczne m.in. Festiwal Danuty Rinn. Debiutowała w amatorskim zespole 31 Mil. Została zaproszona do udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała swoja pierwszą premierową piosenkę „Taki cud i miód” autorstwa W. Korcza i W. Młynarskiego. Otrzymała za nią Nagrodę Specjalną Jury za indywidualność artystyczną, a także roczne stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Współpracowała z orkiestrami Big Warsaw Band i Alex Band oraz z muzykami jazzowymi. Jest jedną z bohaterek książki „Siła codzienności” autorstwa M. Graff. Została odznaczona przez ministra B. Zdrojewskiego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
 
Ludmiła Małecka - aktorka scen muzycznych, nauczyciel śpiewu. Maluje, śpiewa, tańczy, grywa na instrumentach perkusyjnych, z wielkim powodzeniem prowadzi warsztaty dla młodych wokalistów i tancerzy. Jej uczniowie zdobywają liczne nagrody na festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą. Urodzona w Bielsku – Białej, otrzymała dyplom Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz dyplom Studium Wokalno - Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Karierę artystyczna rozpoczęła w amatorskim teatrze gdzie otrzymała wiele nagród na prestiżowych festiwalach min. Grand Prix na Festiwalu Teatrów Otwartych w Andrychowie, nagrodę za kreacje aktorska w widowisku pt. „Światło i Cień” w Tarnowie i Poznaniu, nagrodę TVP1 za widowisko muzyczne do tekstów i muzyki Marka Grechuty – „Piękne jest królestwo nasze”. W Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni grała w spektaklach: Jesus Christ Superstar, Hair, Evita, Wichrowe Wzgórza, Atlantis - rola Adaleny, Scrooge – Izabela; Ania z Zielonego Wzgórza- Ania, Sceny Miłosne dla dorosłych, Dracula, Chicago, Na Szkle Malowane w reżyserii Krystyny Jandy - rola Anioła, Męski Punkt Widzenia i inne.
 
Rafał Szatan - aktor, wokalista, pianista, absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku wokalistyka jazzowa.
W latach 2011-2015 współpracował z zespołem RH Plus, gdzie jako wokalista wydał płytę̨ „Po prostu 3”. Rafał był także uczestnikiem I edycji programu „The Voice of Poland”, oraz ćwierćfinalistą̨ X Factor wraz z zespołem Soul City. Obecnie pracuje nad solowym materiałem, wydał singiel „Życie zmieniasz w sen” zapowiadający album.
W 2018 roku dołączył do obsady serialu „M jak miłość” kreując rolę Eryka. Na telewizyjnym ekranie można go było również zobaczyć na emitowanym w TVP2 sylwestrze Marzeń w Zakopanem, jako prowadzącego oraz wykonawcę na Festiwalu Opolskim oraz w wielu innych koncertach telewizyjnych. W 2018 r. był finalistą programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” emitowanego w telewizji Polsat, a w 2019 uczestnikiem 10 edycji „Tańca z Gwiazdami” również dla telewizji Polsat.
Jako aktor musicalowy współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi, m.in Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w główną męską postać Edwarda Lewisa w musicalu „Pretty Woman”, z Teatrem Syrena- gra w Musicalu „Rock of Ages” główną postać Drew, Teatr Variete w Krakowie: „Legalna Blondynka” - naprzemiennie dwie główne męskie postaci Warner i Emmet,
Teatr Muzyczny w Gdyni: Musical „Notre Dame De Paris” - rola Phoebusa, Teatr Muzyczny w Chorzowie: „Przebudzenie Wiosny” - Hanchen Rilow, „Producenci”, Teatr Muzyczny w Gliwicach: „High School Musical” - główna postać Troy Bolton, „Musical „Hair” - główna postać Cloude Bukowski.
 
Mariusz Urbaniak - wokalista, trener i terapeuta wokalny. Właściciel Studia Piosenki Estradowej HIT. Laureat ogólnopolskich festiwali min. Malwy, Muszelki Wigier, Gama, Festiwal o Kryształową Kroplę Wody w Złotowie, Festiwal Młodych Talentów Stargard Szczeciński, Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej w Krajence, Mufka. Wystąpił w programie TVP2 ,,Szansa na Sukces” z piosenkami Ewy Bem i Eleni. W 2012 r. wziął udział w programie telewizyjnym ,,Bitwa na Głosy” w TVP2, gdzie wraz z drużyną z Poznania śpiewał pod okiem trenera Jacka Mejera, rapera znanego bardziej pod pseudonimem Mezo. Drużyna wystąpiła w 10 kolejnych odcinkach zdobywając III miejsce. W maju 2012 r. wydał singiel ,,Dzwonię do Ciebie”, który został zauważony przed producentów serialu ,,Barwy szczęścia” i od września 2012 r. wykorzystywany w czołówce tego serialu. W październiku 2012 r. wydał drugi singiel ,,Pójdę tam”, który nagrany został z finalistką 7 edycji ,,You Can Dance” Anią Matlewską. W grudniu 2012 r. wraz z koleżanka Marceliną Woźną z MezoTeam nagrał piosenkę ,,Chcieć to móc - Włącz się”, która została hymnem Fundacji ,,Włącz się” ze Złotowa.
 
 
Tribute to Andrzej Zaucha ,,Byłaś serca biciem”
24 czerwca, godz. 18.00
Koniński Dom Kultury
 
Organizatorzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Fundacja „Barwy Kultury”
Koniński Dom Kultury
Fundacja „FAnK”
Studio Piosenki Estradowej HIT
 
Mecenasi: ZAiKS, STOART
 
Koncert wspierają: Miasto Konin, Fabryka Diamentów
 
Wejściówki na koncert do odbioru w kasie KDK