Kino Centrum zaprasza najmłodszych widzów na pokazy specjalne animacji ,,Yuku i magiczny kwiat”. Na dużym ekranie film pokazany zostanie w ramach projektu ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. Pokazy filmu odbędą się od 13 do 19 stycznia.

To wyjątkowy projekt dla najmłodszych widzów rozpoczynających przygodę z kulturą – mówią organizatorzy. - W odpowiedzi na szczególne potrzeby najmłodszych widzów zapraszamy do specjalnie przygotowane seanse filmowe - dodają.

Podczas pokazów filmów w ramach projektu ,,Moje pierwsze wyjście do kina”

- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)

- dźwięk będzie przyciszony

- dzieci będą miały dużą swobodę (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)

- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu

- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie. 

 

 

,,Yuku i magiczny kwiat" to animacja pełna wrażeń. W lesie zdającym się nie mieć końca, można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! /opis dystrybutora/

13 stycznia, godz. 16.30

14-15 stycznia, godz. 15.30

16-19 stycznia, godz. 16.30