Dobra zabawa, warsztaty plastyczne i muzyczne oraz dwa fantastyczne filmy: to plan na lutowe spotkanie z Dzieciakami w Centrum. Po zimowych feriach spotykamy się w Kinie Centrum już 19 lutego. Partnerem projektu jest sieć kin Europa Cinemas.

Tym razem wspólnie napiszemy nowa definicję słowa ,,super”. Pomoże nam w tym film animowany ,,Po prostu super”. Dzieciaki i ich opiekunów przed duży ekran zapraszamy o godz. 14.00. Po filmie widzimy się na warsztatach filmowych. Na zajęcia obowiązują zapisy. Udział dzieciaków można zgłosić pod nr tel. 63/ 211 31 33 w. 29. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia.

Podczas gdy dzieci poznawać będą tajemnice powstawania filmu, rodziców i opiekunów zaprosimy do kina na komedię ,,Plan na miłość”.

 

14.00 Po prostu super

11-letnia Hedvig pasjonuje się grami. Jej ojciec jest superbohaterem, który czuwa nad bezpieczeństwem całego miasta. Hedvig ma jednak wrażenie, że nie posiada takiej mocy jak on. Mimo wszystko postanawia zrobić wszystko, by w przyszłości go godnie zastąpić. Okazuje się, że to co miało kiedyś nadejść, nadejdzie już jutro, a Hedvig będzie musiała temu stawić czoła. Pomogą jej w tym wysportowany kuzyn Adrian i nieco szalona babcia.

Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen. Scenariusz: Kamilla Krogsveen. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Norwegia. Premiera: 30 września 2022 (Światowa premiera) 17 lutego 2023 (Polska premiera kinowa)

 

15.30 Warsztaty filmowo-artystyczne

 

15.30 Plan na miłość

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć. /opis dystrybutora/

Reżyseria: Shekhar Kapur. Scenariusz: Jemima Khan. Gatunek: komedia romantyczna. Produkcja: Wielka Brytania. Premiera: 10 września 2022 (Światowa premiera) 24 lutego 2023 (Polska premiera kinowa)