Jak prasować marynarkę i garnitur?

Marynarka to element garderoby, którego raczej nie zakładamy na co dzień, tylko na ważne, eleganckie uroczystości. Z tego względu jej wygląd musi być schludny, zadbany i reprezentatywny, ponieważ często jest wyrazem naszego poważnego podejścia do wydarzenia. Nie można pozwolić sobie na to, aby była pełna zagnieceń lub fałd. Z drugiej strony nie każdy lubi i nie każdy jest w stanie wyprasować marynarkę czy garnitur tak, aby wyglądała jakby była świeżo odebrana z pralni chemicznej. Dlatego z pomocą wchodzi nasz artykuł z poradami jak skutecznie prasować marynarkę i dlaczego generator pary jest w stanie uratować każdą sytuację.

Prasowanie z pomocą generatora pary

Usunięcie zagnieceń z marynarki tradycyjnym żelazkiem może być problemowe. Aby wygładzić tkaninę żelazkiem, należy ją rozłożyć na sztywno na desce do prasowania aby mieć podpórkę. Marynarka, która posiada sporo nieregularnych kształtów, nie może być rozłożona na desce, ponieważ nabierze sporo niechcianych, nieeleganckich kantów. Dlatego warto poznać nowoczesny sprzęt do prasowania jakim jest generator pary, bo posiada znacznie większy wyrzut pary oraz funkcję wyrzutu pary w pionie.

Jeżeli dopiero szukasz odpowiedniego sprzętu, warto sprawdzić ranking żelazek i generatorów pary na https://ranking-zelazek.pl/, by zyskać odpowiednie rozeznanie w tej kategorii produktów.

Jak prasować marynarkę?

Marynarkę najlepiej prasować gdy wisi ona na wieszaku. Przyjmuje ona wtedy swoją naturalną formę, według kroju i według fasonu Twojego ciała. Dzięki temu włókna przybiorą formę w której chcesz je utrwalić, a całość będzie się docelowo prezentować o wiele schludniej. Podnieś stopę generatora do góry, złap marynarkę za dolna jej krawędź i delikatnie naciągnij, przyłóż stopę blisko materiału i rozpocznij rozprowadzanie pary. W razie większych lub trudniejszych zagnieceń przytrzymaj stopę kilka sekund dłużej w danym miejscu, aby w tkaninę mogła wniknąć większa ilość pary. Usuwanie zagnieceń zaleca się rozpocząć od ramion i powoli przesuwać się w dół rękawów oraz przednich klap. Na koniec zabierz się za wyprasowanie tylnej części, która spoczywa na plecach.

Jak prasować spodnie od garnituru?

Wyprasowanie spodni jest znacznie łatwiejsze. Je już możesz rozłożyć na desce i kilka razy przejechać po nich stopą, aby wzmocnić elegancki kant. Jeżeli wolisz spodnie bez kantu, je także możesz wyprasować w pionie. Dzięki temu utrzymają swój naturalny, okrągły kształt, bez sztucznych fałd.

Duży wyrzut pary i funkcja prasowania w pionie oferowane przez generatory pary mają jeszcze jedną zaletę. Prasowanie miejsc wokół guzików i zamków staje się łatwiejsze, wygodniejsze i nie powoduje odkształceń po drugiej stronie ubrania. Dzięki temu prasowanie stanie się szybsze i znacznie bardziej efektywne.