W czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie funkcjonariusze pionu prewencji i pionu kryminalnego spotkali się z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Podczas tej wizyty młodzież dowiedziała się jak od strony praktycznej wygląda zawód policjanta oraz dlaczego służba w Policji jest bardzo atrakcyjna.

Mimo, że uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie na co dzień noszą szkolne mundury, to po zakończeniu edukacji tylko część z nich ma zamiar wymienić je na policyjne.

Chcąc zachęcić ich do wstąpienia w szeregi Policji, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zorganizowali spotkanie podczas którego, przybliżono im wiadomości związane z procesem rekrutacji, a także przedstawiono od strony praktycznej służbę w poszczególnych komórkach. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak atrakcyjny na przestrzeni ostatnich lat stał się zawód policjanta, ile zarabiają funkcjonariusze oraz z jakich świadczeń finansowych mogą korzystać.

Policjanci z pionu prewencji i pionu kryminalnego przedstawili jak na co dzień wygląda ich służba. Pokazali również uczniom jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne oraz jaką broń służbową mają na wyposażeniu. Na koniec spotkania niemal cała klasa zdeklarowała się, że będzie chciała spróbować swoich sił w Policji.

Wszystkie osoby zainteresowane pracą w Policji mogą znaleźć niezbędne informacje dotyczące naboru do służby na stronie internetowej http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl , w zakładce rekrutacja do służby w Policji.

Zachęcamy do składania podań.