Jak wybrać pomoc drogową?

Zepsuty samochód lub jakikolwiek inny problem z pojazdem to poważne utrudnienie - i to niezależnie od okoliczności. Trudno przecież wyobrazić sobie dobry moment na taki problem i nie ma znaczenia, czy znajdujesz się na terenie Warszawy, innego miasta, które znasz lub w całkowicie obcej okolicy. Wówczas z pomocą przyjdzie pomoc drogowa. Jak jednak wybrać pomoc drogową? Na co zwrócić uwagę - zwłaszcza, gdy w nieznanej miejscowości nie masz sprawdzonego usługodawcy? Podpowiadamy.

1. Pomoc drogowa - zakres usług

2. Dostępność pomocy drogowej

3. Opinie

Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy pilnie potrzebujesz pomocy drogowej? Przede wszystkim ustal, na jakim obszarze działa pomoc drogowa Konin, Poznań, wybrane dzielnice, a może na terenie całej Warszawy? To podstawowe kryterium.

Pomoc drogowa - zakres usług

W pierwszej kolejności sprawdź, na jaką pomoc w przypadku dane pomocy drogowej możesz liczyć. Część firm proponuje tylko holowanie aut do Warszawy, inne zaś oferują pełen zakres, w tym dowóz paliwa, drobne naprawy, a nawet awaryjne otwieranie pojazdów. Warto dopasować te możliwości do faktycznych potrzeb.

Nawet jeśli interesuje cię wyłącznie holowanie pojazdu, sprawdź, jak wyglądają możliwości i koszty, gdy zdecydujesz się na takie auto holowanie. Czasem wystarczy dostarczyć pojazd do najbliższego warsztatu, ale bywa, że lepszym pomysłem jest dotarcie do domu.

Dostępność pomocy drogowej

W większości przypadków warto wybrać pomoc drogową działającą jak najbliżej miejsca, w którym doszło do awarii samochodu. Nie ma wówczas większego znaczenia, czy interesuje cię opcja holowania pojazdu czy naprawy, zaś dystans przekłada się na krótki czas udzielenia pomocy. Szybki dojazd oznacza szybką naprawę czy awaryjne uruchomienie.

Opinie

Przed wyborem konkretnej firmy warto sprawdzić opinie innych użytkowników. Tu oczywiście musimy wziąć poprawkę na komentarze pisane przez nieuczciwą konkurencję lub klientów, którzy poczuli się rozczarowani. Szukaj opinii w internecie lub na profilach firm na portalach społecznościowych. Nie zawsze jednak warto kierować się tylko pozytywnymi opiniami - warto także zwrócić uwagę na negatywne, aby wiedzieć, jak firma radzi sobie z trudnymi sytuacjami.

Podsumowując, wybierając pomoc drogową, warto poszukać opinii o firmie, sprawdzić, jakie usługi oferuje, porównać ceny oraz upewnić się, że działa w okolicy, w której poruszamy się najczęściej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w razie potrzeby nasz samochód zostanie naprawiony lub przetransportowany w bezpieczny sposób.