Skąd pomysł na Smart TV i jak podłączyć smartfon do telewizora?

Dostęp do nowoczesnej technologii sprawił, że obcujemy z nią praktycznie codziennie. Nawet nasze telewizory przypominają już raczej komputery niż tylko ekrany do wyświetlania filmów. Czy wiesz jednak, skąd wziął się pomysł na podłączenie TV do sieci oraz jak podłączyć smartfon do telewizora?

Skąd pomysł na inteligentne telewizory?

Pierwsze telewizory, które zyskały dostęp do internetu, pojawiły się w roku 2009. Przyczyniła się do tego firma Samsung – marka do dzisiaj produkuje nowoczesne TV, które łączą się z siecią. To jedno z tych nowoczesnych rozwiązań, które miało dać użytkownikowi jeszcze szerszy dostęp do różnych form rozrywki.

Jednak aktualnie używane telewizory są znacznie bardziej zaawansowane i pełne dodatkowych funkcji, które sprawiają, że nie są to już jedynie urządzenia do oglądania programów, filmów czy seriali. Dzisiaj słuchamy na nich muzyki, pracujemy, a nawet gramy.

Dlaczego Smart w telewizorze to dobry wybór?

Okazuje się, że dzisiaj telewizory Smart TV cieszą się niemałą popularnością. Konsumenci wybierają je ze względu na bogatą ofertę, która pozwala zdecydować nie tylko o tym, czy urządzenie ma dostęp do internetu, ale również jaki jest jego rozmiar oraz dla kogo przeznaczony jest sprzęt (dostępne są nawet warianty gamingowe).

Podczas zakupu decydujemy więc, ile cali będzie miał telewizor oraz jak będzie wyglądał. Na przykład marka Samsung posiada w ofercie nowoczesne urządzenia z praktycznie niewidoczną ramką bądź te, w których rama jest wymienna, dzięki czemu możemy powiesić na ścianie wyjątkowe dzieło sztuki.

Nie brakuje też ułatwień dotyczących korzystania z aplikacji, które są tutaj kluczowe. Możemy dodawać je i usuwać w dowolnym momencie, dzięki czemu cieszymy się dostępem do różnych form rozrywki. Mogą być to na przykład transmisje meczowe lub programy ulubionych twórców. W dowolnej chwili przełączymy się na jedną z opłacanych przez nas platform streamingowych, takich jak na przykład Netflix, Prime Video, Disney+, HBO Max czy Player.pl. Oferta jest oczywiście znacznie bardziej rozbudowana.

Za sprawą Xbox Game Pass znajdzie się również coś dla graczy, którzy chcieliby zrezygnować z posiadania konsoli, ale niekoniecznie z prowadzenia rozgrywek w grze! Wystarczy korzystać z gier zapisanych na chmurze.

Sprawdź, jak podłączyć smartfon do telewizora

Jak widać, telewizory Smart TV dają całkiem sporo możliwości i to dla każdego użytkownika. Warto też dowiedzieć się, co zrobić, aby wykorzystać smartfon jako pilot do telewizora lub po prostu połączyć oba te urządzenia. Są na to aż dwa sposoby i oba zajmują nie więcej niż chwilę.

W pierwszym przypadku potrzebna będzie aplikacja SmartThings, która pozwala na zdalne kontrolowanie sprzętu marki Samsung. Wystarczy zainstalować ją na swoim telefonie, a ona automatycznie wyszuka znajdujący się w pobliżu TV. Drugim sposobem jest skorzystanie z funkcji Dotknij i Wyświetl, czyli zbliżenie telefonu do ramki telewizora.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.