Najpopularniejsze marki opon motocyklowych

Jazda motocyklem jest nie tylko bardzo praktyczną kwestią, ale również zapewnia dużą przyjemność osobom kierującym. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że do podróżowania takim pojazdem jednośladowym, konieczne jest posiadanie stosownych umiejętności i uprawnień potwierdzanych w ramach egzaminów państwowych.

Istotny wpływ na komfort, bezpieczeństwo i dynamikę jazdy mają również właściwie dopasowane opony do konkretnego motocykla. Aktualnie na krajowym rynku możliwe jest znalezienie ofert wielu porządnych producentów specjalizujących się między innymi w ogumieniu motocyklowym. Warto uzyskać więcej informacji na ich temat.

Marki ogumienia motocyklowego, które są godne polecenia

Na światowym rynku działalność prowadzi wiele firm, które stworzyły popularne i atrakcyjne marki opon do motocykli. Ich produkty reprezentują klasę ekonomiczną, średnią oraz premium. Każdy może więc dokonać zakupu opon motocyklowych dopasowanych do własnych potrzeb, wymagań odnośnie jakości czy też możliwości finansowych. Wśród godnych uwagi producentów ogumienia do motocykli, można znaleźć następujące firmy:

  • Pirelli - jest to włoska marka, która powstała pod koniec XIX wieku. W jej ofercie można znaleźć mnóstwo opon samochodowych, jak również ogumienie motocyklowe. Produkty te są trwałe, oferują optymalne właściwości jezdne i są przystosowane do dużych obciążeń związanych z gwałtownym przyspieszaniem i jazdą z wysoką prędkością.
  • Dunlop - ta firma również rozpoczęła swoją działalność w końcowych latach XIX wieku. Jest to brytyjski koncern posiadający w swojej ofercie wiele typów opon motocyklowych przystosowanych do mniej i bardziej dynamicznych pojazdów. Atutem tej firmy jest częste opracowywanie i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych do oferty.
  • Heidenau - jest to niemiecki koncern, który powstał w 1946 roku. Specjalizacją tej firmy są między innymi opony motocyklowe klasy średniej, które łączą w sobie doskonałe właściwości jezdne idące w parze z przystępną ceną. Dzięki dużemu skupieniu na oponach motocyklowych, wyroby tego producenta są w stanie spełniać nawet bardzo rygorystyczne wymagania jakościowe.
  • Bridgestone - jest to japońska firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1931 roku. W jej ofercie można znaleźć wiele rozmiarów i modeli opon motocyklowych pasujących do różnych typów pojazdów. Generują one zadowalające parametry, są trwałe, a także wpływają korzystnie na zmniejszenie spalania i mniejszą ilość generowanych spalin.
  • Michelin - ta francuska firma słynie przede wszystkim z wysokiej jakości, trwałych opon samochodowych. Jej oferta obejmuje również ogumienie motocyklowe, w którym wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych i praktycznych materiałów.

Istotne cechy porządnych opon motocyklowych

Wybierając opony motocyklowe warto zwracać uwagę na markę producenta i klasę jakości (ekonomiczna, średnia lub premium), ale oprócz tego istotne jest pamiętanie o wielu innych właściwościach. Ważny jest wybór rozmiaru opony pasującego do danego pojazdu. Wiele informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji motocykla oraz w Internecie. Konieczne jest też uwzględnienie typu motocykla, jego osiągów oraz nawierzchni, na której opony będą użytkowane. Ważne jest przestrzeganie indeksów prędkości i nośności zalecanych przez producenta jednośladu.

Nie bez znaczenia jest mieszanka gumowa oraz konstrukcja bieżnika. To właśnie dzięki tym dwóm elementom opony potrafią generować doskonałe osiągi, zużywają się równomiernie i powoli oraz wykazują dużą odporność na uszkodzenia czy też inne negatywne czynniki.