Koła pasowe zębate - niezawodność w najlepszym wydaniuNadrzędnym elementem przekładni pasowej są koła pasowe, które po nałożeniu na nie pasa wprawiają go ruch. Ze względu na specyfikę wykonywanej pracy i jej przeznaczenia, kwestia doboru odpowiedniego rodzaju koła jest niesłychanie ważna. Mówiąc w dużym skrócie - koło pasowe powinno być dostosowane do powierzchni współpracującego pasa. Na polskim rynku maszyn dostępna jest bogata oferta kół pasowych, wśród których można wyróżnić koła pasowe zębate o dowolnej szerokości dostępne w sprzedaży stacjonarnej jak i internetowej. W zależności od potrzeb szeroki wybór kół pasowych pozwala dopasować model koła z podziałką calową lub metryczną.

Koła pasowe zębate HTD wykorzystuje się w przekładniach, w których sięga się po pasy o zaokrąglonym przekroju zęba. Ten charakterystyczny kształt daje możliwość zastosowania napędów przeznaczonych do pozycjonowania. Koła pasowe zębate zapewniają zwiększoną przyczepność koła do pasa i podnoszą tym samym skuteczność pracy przekładni. Koła zębate gwarantują cichszą pracę urządzeń i maszyn, które napędzają, podnoszą ich efektywność i żywotność, tym samym minimalizują ryzyko awarii. 

Koła pasowe zębate 

Zębate koła pasowe dostępne na polskim rynku są wykonane z wysokiej jakości aluminium lub czernionej stali. Efektywność pracy kół pasowych zębatych zapewniona jest dzięki ich procesowi produkcji, zakładającym jak najmniejsze tolerancje. Koła zębate pasowe przeznaczone są zarówno do standardowych pasów zębatych z podziałką metryczną jak i calową. W zależności od modelu, koła pasowe zębate mogą być wykonane z półprodukty z technologicznym otworem przeznaczonym do dalszej obróbki lub do zamocowania z odpowiednio dobraną tuleją z rowkiem wpustowym.

Koła zębate pasowe

Koła przeznaczone do pasa zębatego, w zależności od rozmiaru i podziałki pasów zębatych produkowane są z czernionej stali lub aluminium. Ich standardowa obróbka trwa maksymalnie 3 dni i obejmuje rozwiercenie otworu do wymaganej średnicy, wykonanie rowka pod klin, a także przygotowanie gwintowanych otworów pod wkręty zabezpieczające.

Oferta produktów, jakie stanowią koła pasowe zębate powstała z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących nie tylko skuteczna pracę ale też wytrzymałość nawet przy dużych obciążeniach. W zależności od wymagań, możliwe jest stworzenie modeli kół zębatych dopasowanych do wizji klienta. Cicha i efektywna praca, którą gwarantują koła pasowe zębate wydłuża żywotność maszyn i urządzeń, z którymi współpracują.

Więcej informacji na temat zębatych kół pasowych znajdziesz pod linkiem: https://www.technical.pl