32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wczorajszy dzień był pełen emocji, ale dla nas przede wszystkim niezwykle ważne było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wolontariuszom i darczyńcom.

Dzięki wytężonej służbie policjantów możemy uznać, że 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w minioną niedzielę (28 stycznia)  był  niezwykle bezpieczny. Nie tylko w Koninie, ale w całym powiecie konińskim nie odnotowaliśmy żadnego incydentu.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwało 88 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w  Koninie oraz Komisariatów Policji, ale także 13 policjantów z Oddziałów Prewencji przy KMP w Koninie.  Naszym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byliśmy obecni wszędzie tam, gdzie odbywały się lokalne imprezy organizowane przez sztaby WOŚP oraz gdzie prowadzone były zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy. Nie mogło nas także zabraknąć w Galerii nad Jeziorem, gdzie była okazja do spotkań z funkcjonariuszami przy stoisku promocyjnym.  Policjanci nie tylko rozmawiali o bezpieczeństwie, ale także zaprezentowali sprzęt służbowy, który wykorzystują na co dzień w służbie na rzecz bezpieczeństwa naszych obywateli. Można było także zobaczyć jak wygląda policyjny strój motocyklisty, a nawet zasiąść za kierownicą policyjnego BMW.  Nie zabrakło też naszego Sierżanta Pyrka, który był rozchwytywany przez tych najmłodszych.

Na rzecz tegorocznego Finału WOŚP, podczas którego  zbierano środki na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych przekazaliśmy vouchery, które były wylicytowane podczas finału, kwestowaliśmy również przy naszym policyjnym stoisku, bo „pomagamy i chronimy” z dobrego serca.