Urząd Miejski w Koninie: II Dzień Kultury Koreańskiej w Koninie
Smaki, dźwięki i kolory Korei Południowej zawitają do Konina! Mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję, by zanurzyć się w egzotycznej kulturze, bez konieczności przekraczania granic. Czy jesteście gotowi na pełne wrażeń spotkanie z Dalekiego Wschodu?
  • Wielokulturowe spotkanie w sercu Konina
  • Warsztaty rękodzieła i kulinarnych przysmaków Korei
  • Dynamiczne pokazy taekwondo na żywo

W tym roku Konin po raz kolejny stanie się miejscem, gdzie tradycje Korei Południowej zostaną zaprezentowane w pełnej krasie. Już 4 lutego, w godzinach popołudniowych, każdy chętny będzie miał szansę na spotkanie z wolontariuszami z kraju Porannej Świeżości i uczestnictwo w bogatym programie kulturalnym.

Anioły kultury z Korei, bo tak można nazwać 37 wolontariuszy, którzy odwiedzą nasze miasto, zechcą podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami. Ich trzydniowy pobyt w Koninie będzie także okazją do edukacyjnych wizyt w lokalnych szkołach podstawowych, gdzie uczniowie poznają azjatycką sztukę i zwyczaje.

W ramach Dnia Kultury Koreańskiej, którego głównymi organizatorami są Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu i organizacja Better World przy współpracy z Miastem Konin, odbędą się warsztaty pokazujące koreańskie rzemiosło, a także zostanie zapewniona możliwość degustacji oryginalnych koreańskich przekąsek. Wielbicieli sportów i tańca z pewnością przyciągną pokazy taekwondo i tradycyjnego tańca koreańskiego. Dla mieszkańców Konina to bezcenna okazja do poszerzenia horyzontów i zasmakowania w kulturze, która dla wielu jest jeszcze terra incognita.

Pamiętajmy, że takie międzynarodowe wydarzenia to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim bezcenny czas na naukę i integrację. Wstęp wolny! Nie przegapmy tego wydarzenia, które pozwoli nam na chwilę przenieść się do serca Azji, bez konieczności opuszczania naszego miasta.


Źródło: Urząd Miejski w Koninie