44. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy w Koninie: Startują Kwalifikacje, Czeka Nas Wielkie Wydarzenie
Przestrzeń kultury w naszym mieście zapełnia się dźwiękami i ruchem, przygotowując się do nadchodzącego wielkiego wydarzenia. 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca zbliża się wielkimi krokami, a emocje i oczekiwania rosną. Ta niezwykła impreza, która co roku odbywa się w naszym mieście, ponownie obiecuje być wyjątkowym świętem talentów młodych artystów.
  1. W marcu odbyły się kwalifikacje, podczas których wyłoniono finalistów.
  2. Do Festiwalu zakwalifikowano łącznie 232 prezentacje w kategoriach tanecznych i wokalnych.
  3. W czerwcu nasze miasto gościć będzie 2500 uczestników z Polski i Europy.
  4. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca 2024 roku.

Wydarzenie to nie tylko szansa dla młodych talentów, by zaprezentować swoje umiejętności na międzynarodowej arenie, ale również okazja dla mieszkańców i gości miasta, by doświadczyć kultury i sztuki na najwyższym poziomie. Kwalifikacje, które odbyły się w marcu, wyłoniły finalistów w dwóch głównych kategoriach: tańca i śpiewu. W konkursie tanecznym jury pod przewodnictwem Macieja Florka, Grzegorza Ambroziaka i Dariusza Intrysa zakwalifikowało 125 prezentacji tanecznych do finału. Juror Maciej Florek podkreślił wysoki poziom choreografii i z entuzjazmem wypowiedział się na temat uczestników: "To była ogromna przyjemność oglądać młodych ludzi, którzy biją pełną energią w świecie, w którym poruszamy się na co dzień, czyli w tańcu."

Z kolei w kategorii wokalnej, z prawie 400 nadesłanych zgłoszeń, jurorzy wybrali 107 prezentacji do występu w czerwcu. Udział w Festiwalu to nie tylko możliwość rywalizacji, ale też szansa na współpracę z festiwalową orkiestrą pod batutą Pawła Zielaka, co z pewnością jest niezwykłym doświadczeniem dla młodych artystów.

Festiwal znany jest z promowania młodych talentów i budowania mostów międzykulturowych, co widać po liczbie uczestników z różnych krajów. 44. edycja Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, która odbędzie się w czerwcu, z pewnością zapisze się w pamięci uczestników i widzów jako wydarzenie pełne pasji, energii i artystycznego ducha. Niech więc będzie to czas celebracji talentu, kultury i wspólnoty, który w naszym mieście będzie wspominany przez długi czas.


Na podst. Urząd Miejski Konin