Zbigniew Zamachowski o pasji do komponowania na 70. Konkursie Filmów Niezależnych w Koninie
Zbigniew Zamachowski, znany aktor, przejmuje rolę kompozytora filmowego. Podczas 70. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Klubu, opowiedział o swojej nowej pasji i doświadczeniach przy tworzeniu muzyki do filmu „Błazny”.
  1. Zbigniew Zamachowski skomponował muzykę do filmu „Błazny”.
  2. Spotkanie odbyło się w ramach 70. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych.
  3. Rozmowę poprowadził krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.
  4. Zamachowski wspominał Krzysztofa Kieślowskiego.

W piątkowy wieczór, 31 maja, Zbigniew Zamachowski, znany przede wszystkim jako aktor, zaskoczył publiczność swoją nową rolą – kompozytora filmowego. Podczas 70. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Klubu, Zamachowski podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z tworzeniem muzyki do filmu „Błazny” Gabrieli Muskały.

„Błazny” to produkcja, która skupia się na życiu przyszłych aktorów, ich zmaganiach z wartościami, blaskach i cieniach nauki tego trudnego zawodu. Zamachowski, który jest również autorem nieoficjalnego hymnu łódzkiej "Filmówki", napisał do tego filmu znakomitą muzykę. Film ten jest szczególny, ponieważ ukazuje również radości i niebanalne pomysły młodych artystów.

Po projekcji filmu odbyła się długa i interesująca rozmowa, w której udział wzięli nie tylko Zbigniew Zamachowski, ale także odtwórcy głównych ról – Magdalena Dwurzyńska i Jan Łuć. Dyskusję moderował znany krytyk filmowy oraz pracownik "Filmówki" Łukasz Maciejewski. Rozmowa dotyczyła zarówno muzycznych pasji Zamachowskiego, jak i wyzwań aktorskich, które napotkali młodzi aktorzy podczas realizacji filmu.

W trakcie rozmowy, Zamachowski wspominał również współpracę z legendarnym reżyserem Krzysztofem Kieślowskim, co dodało spotkaniu nostalgicznego i refleksyjnego tonu. Młodzi aktorzy opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z realizacją scen intymnych oraz tradycyjną "fuksówką". Całość była przeplatana zabawnymi anegdotami, które dodały lekkości i humoru.

Na zakończenie wieczoru, Zbigniew Zamachowski podpisywał swoją książkę, co było miłym akcentem dla uczestników spotkania. To wydarzenie pokazało, że Zamachowski jest artystą wszechstronnym, który nie boi się nowych wyzwań i potrafi łączyć swoje różnorodne talenty w spójną całość.


Opierając się na: UM Konin