Magiczny Dzień Dziecka z Panem Kleksem w Koninie
W miniony weekend nasze miasto zamieniło się w bajkową krainę za sprawą Zaczarowanego Dnia Dziecka, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury. Kolorowe atrakcje, uśmiechy dzieci i magia Pana Kleksa wypełniły park im. F. Chopina.
  1. 10. edycja Zaczarowanego Dnia Dziecka.
  2. 11 stanowisk z atrakcjami dla dzieci.
  3. Pokazy akrobatyczne oraz iluzjonistyczne.
  4. Koncert Wojowników Światła.

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”, a jednocześnie wpisywało się w obchody 40-lecia Młodzieżowego Domu Kultury. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta, co podkreśla znaczenie tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Park im. F. Chopina gościł dzieci, które mogły zdobywać sprawności na 11 specjalnie przygotowanych stanowiskach. W organizację zaangażowały się lokalne przedszkola, fundacje oraz stowarzyszenia. Stanowiska były pełne atrakcji: od malowania buziek, przez dmuchańce, aż po strefy baniek mydlanych.

Dzieci mogły również spotkać się z przedstawicielami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, co było doskonałą okazją do promowania odpowiedzialności za zwierzęta. Na zakończenie dnia odbył się koncert Wojowników Światła pod kierownictwem Sylwii Dziardziel, a także pokaz akrobatyczny przygotowany przez instruktorkę MDK – Justynę Swędrowską. Nie zabrakło również pokazu iluzjonistycznego, który oczarował zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas festynu rozegrano trzy konkursy, w których dzieci miały szansę wygrać cenne nagrody. Konkursy prowadził sam Pan Kleks, w którego wcielił się Jarosław Sparażyński, a pomagali mu Ewa Walkowiak i Tosia Zbytniewska. Całość zakończyła się życzeniami od prezydenta Piotra Korytkowskiego oraz jego zastępcy Witolda Nowaka, którzy wyrazili nadzieję na równie udaną zabawę za rok.

To wydarzenie to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do integracji społeczności lokalnej. Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i wolontariuszy, dzieci mogły przeżyć niezapomniany dzień pełen radości i magii.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji, która z pewnością przyniesie jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek!

(Zdj. i fot. MDK)


UM Konin