Utrudnienia w ruchu podczas 26. Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa w sobotę

W najbliższą sobotę, 15 czerwca 2024 r., mieszkańcy powinni przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu drogowym związane z 26. Ogólnopolskim Biegiem Milowego Słupa. Wydarzenie to przyciągnie do miasta setki biegaczy i entuzjastów sportu z całego kraju.

 1. Bieg na 10 km i marsz z kijami na 5 km.
 2. Start o godzinie 20:00, biuro zawodów czynne od 17:00.
 3. Utrudnienia w ruchu drogowym od godz. 18:15 do 23:00.
 4. „Miasteczko Biegaczy” na Bulwarach Nadwarciańskich.

Biegacze wystartują spod Ratusza przy ul. 3 Maja w kierunku południowym, a następnie będą poruszać się przez Rondo Ducha Św., ul. Gen. J. Dąbrowskiego, ul. T. Kościuszki, Park Chopina, ul. Nadrzeczną, most Unii Europejskiej, Rondo Miast Partnerskich, ul. Poznańską, Trasę Warszawską, ul. Kolską, aż do mety na Placu Wolności. Marsz z kijami również rozpocznie się na Placu Wolności, prowadząc przez Most Toruński i kolejne ulice aż do mety w tym samym miejscu.

Ze względu na remonty prowadzone na placu Wolności, „Miasteczko Biegaczy” przeniesiono na Bulwary Nadwarciańskie, w pobliżu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 17:00. Organizatorzy przewidują udział około 450 zawodników i zawodniczek z całej Polski, co może wpłynąć na zwiększenie ruchu w okolicy.

Na uczestników czekają nagrody finansowe i rzeczowe, które zapewnili liczni sponsorzy. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Dominika Stelmach, wielokrotna zwyciężczyni biegu Wings for Life.

Ulice na trasie biegu i marszu będą częściowo lub całkowicie nieprzejezdne w godzinach od 18:15 do 23:00:

 • Ul. 3 Maja - całkowite wyłączenie z ruchu do około 21:30
 • Ul. Dąbrowskiego - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Ul. Kościuszki - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Ul. Nadrzeczna - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Trasa Bursztynowa - ruch niezakłócony do Ronda Miast Partnerskich
 • Ul. Poznańska, Trasa Warszawska do ul. Kolskiej - całkowite wyłączenie pasa ruchu do około 21:30
 • Ul. Kolska - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Ul. Kopernika i Szarych Szeregów - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Ul. Wojska Polskiego - całkowite wyłączenie do około 21:30
 • Most Toruński oraz ul. Wodna od ul. Śliskiej - całkowite wyłączenie z ruchu w godz. 18:00 - 23:00

Zmiany obejmą również rozkłady jazdy MZK, co może wpłynąć na codzienne dojazdy mieszkańców. Władze miasta proszą o przestrzeganie zaleceń służb porządkowych i oznaczonych osób, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom i mieszkańcom.

Parkingi dla uczestników biegu będą dostępne przy Stadionie im. Złotej Jedenastki oraz na konińskich Błoniach. Dojazd na miejsce powinien nastąpić do godz. 18:15, aby uniknąć problemów związanych z zamknięciem ulic.

Warto przygotować się na sobotnie utrudnienia i zaplanować alternatywne trasy, by uniknąć zatorów oraz opóźnień w podróży po mieście.


Źródło: Urząd Miejski Konin