Policja ujawnia narkotyki siedem razy w jeden weekend
Intensywny weekend dla konińskich policjantów: siedem przypadków ujawnienia narkotyków w zaledwie trzy dni. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby z dużą ilością substancji zakazanych oraz kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków.
  1. Siedem przypadków posiadania narkotyków w jeden weekend
  2. Kobiety z ponad 150 g substancji zakazanych
  3. Zatrzymania w Koninie i Barczygłowie
  4. Niebezpieczny kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków

W piątkowy wieczór, 14 czerwca, konińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego dokonali zatrzymania dwóch kobiet, u których w miejscu zamieszkania znaleziono znaczną ilość narkotyków. Zabezpieczone substancje to 45,52 g suszu roślinnego, 111,19 g substancji krystalicznej oraz 37 tabletek o wadze 15 g. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia, na tej samej ulicy, zatrzymano kolejną osobę z niewielką ilością substancji krystalicznej. W Barczygłowie, również 14 czerwca, podczas rutynowego legitymowania policjanci ujawnili posiadanie suszu roślinnego. Później tego dnia dzielnicowi zatrzymali mężczyznę w Koninie, który miał przy sobie substancję krystaliczną.

W sobotę, 15 czerwca, działania policji nie zwolniły tempa. Rano funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę z suszem roślinnym, a po południu kolejnego z substancją krystaliczną. Każde z tych zatrzymań miało miejsce w Koninie.

Kulminacja intensywnego weekendu nastąpiła w niedzielną noc, 16 czerwca. Policjanci z Kleczewa zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancję krystaliczną. Co więcej, ten sam mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, wsiadł za kierownicę Peugeota i spowodował kolizję z zaparkowanym pojazdem.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości substancji zakazanych, kara może wynieść nawet do 10 lat więzienia.


Wg inf z: KMP Konin