Łóżka, które przemienią Twoją sypialnię w oazę snu – przegląd najlepszych modeli

Są takie łóżka, które pozwolą poczuć Ci się jak w siódmym niebie. Wiesz, dlaczego warto je wybrać? Bo na odpoczynek nocą poświęcasz średnio 1/3 doby. Prawda, że dużo? Dlatego najlepiej spędzać ten czas w komfortowych warunkach… a w nagrodę zyskać energię i świetne samopoczucie o poranku. Dowiedz się, jakie łóżko będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Jakie łóżko jest najlepsze do sypialni? Wygodne!

Wygodne łóżko to najlepszy przyjaciel dla Twojego kręgosłupa. Dobrze dopasowany materac zapewnia podparcie dla wszystkich punktów ciała i pozwala zadbać o układ kostno-mięśniowy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ od tego, jakie łóżko wybierzesz, zależy też komfort snu. W praktyce oznacza to, że powinno być jak najwygodniejsze. W ten sposób wieczorem szybciej zaśniesz i nie będziesz wybudzać się w ciągu nocy. Jak zatem wybrać najlepszy model?

Odpowiednio wybierz wymiary łóżka

Na początku zwróć uwagę na „formalności”, czyli wymiary łóżka. Powinny być one dopasowane do możliwości pomieszczenia oraz ilości osób, które będą na nich spały. Oczywiście im szerszy mebel, tym lepiej. Kiedy jednak ogranicza Cię przestrzeń, weź pod uwagę, że najmniejsze łóżko dwuosobowe to takie o szerokości 140 cm. Jest ono kompaktowe i jednocześnie wygodne.

A może urządzasz sypialnię dla dziecka? W praktyce oznacza to po prostu aranżację pokoju pociechy. Mebel do spania pełni w nim jednak ogromną rolę, dlatego w tej kategorii nie możesz pójść na kompromis. Nawet w niewielkich pomieszczeniach można urządzić komfortowe kąciki do odpoczynku. Jak to zrobić? Wybierając łóżko piętrowe z biurkiem.

Rama łóżka drewniana, stalowa czy tapicerowana? Która sprawdzi się najlepiej?

Wracając jednak do łóżek do sypialni, wspomnijmy, że istotną kwestią jest także materiał, z jakiego jest wykonana rama. Może być ona z metalu albo z drewna. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się jednak łóżka tapicerowane dostępne w szerokiej gamie wymiarów np. w sklepach Agata.

Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Po pierwsze łóżka tapicerowane są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. To szczególnie istotne, jeśli urządzasz sypialnię w określonym stylu i zależy Ci, żeby wszystkie znajdujące się w niej elementy aranżacji były ze sobą spójne. Po drugie produkty tego typu zwykle są wyposażone w praktyczny zagłówek. Docenisz go, szczególnie jeśli lubisz sięgnąć przed snem po książkę albo czasopismo.

Kompletne łóżko do spania – czyli stelaż i materac w zestawie

Przy wyborze łóżka zwróć uwagę na to, czy w zestawie jest dostępny materac. Zwykle sklepy oferują ramę i możliwość dokupienia do niej materaca. W Agacie znajdziesz zarówno takie rozwiązania, jak i kompletne łóżka do sypialni. Są to najczęściej bardzo wygodne modele kontynentalne, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. A jeśli szukasz mebli szytych na miarę, zwróć uwagę na łóżka modułowe, które zaprojektujesz według własnej inwencji.

Łóżko z natury służy do spania. A czy wiesz, że nowoczesne modele są wyposażone dodatkowo w praktyczne pojemniki albo szuflady? Dzięki temu znajdziesz w nich miejsce nie tylko na pościel, ale także inne tekstylia, w tym zapasowe koce i narzuty, a nawet ręczniki. To z kolei pozwoli wygospodarować więcej miejsca w sypialnianej szafie.

Twoje łóżko jest Twoim wszechświatem? Pewnie tak, szczególnie gdy zapada wieczór, a Ty marzysz tylko o tym, aby przyłożyć głowę do poduszki. Zadbaj więc o to, aby było jak najwygodniejsze i gwarantowało regenerujący odpoczynek.