Przedszkole
Przedszkole nr 5 "Plastuś" zdobyło prestiżową nagrodę za swoją wybitną działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Zwycięstwo w konkursie "Eko jest lepsze" na szczeblu powiatowym i wojewódzkim to wielkie wyróżnienie zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów.

Wyjątkowy sukces w konkursie "Eko jest lepsze"

Przedszkole nr 5 "Plastuś" w Koninie może się pochwalić znaczącym osiągnięciem w dziedzinie edukacji ekologicznej. Grupa "Mądre Sowy" zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Eko jest lepsze" w kategorii wiekowej 5-6 lat. Konkurs ten jest organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Poznaniu, a jego celem jest promowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.

Cele i założenia konkursu

Konkurs "Eko jest lepsze!" dedykowany jest dzieciom przedszkolnym realizującym program "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" w województwie wielkopolskim. Główne założenia konkursu to zwiększenie świadomości na temat produktów pochodzących z ekologicznych źródeł, ich wartości odżywczych, certyfikatów jakości oraz metod produkcji przyjaznych środowisku. To ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci i ich rodziny były świadome znaczenia ekologii w codziennym życiu.

Wyzwania konkursowe i techniki artystyczne

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej ekologiczne gospodarstwo przez dzieci w wieku 5-6 lat. Prace miały być wykonane techniką kolażu, wykorzystując różnorodne materiały naturalne, takie jak trawy, patyczki, nasiona, oraz materiały recyklingowe, jak tkaniny, fotografie, kolorowe papiery, drobne przedmioty i ilustracje z gazet. Takie podejście nie tylko rozwijało kreatywność dzieci, ale również uczyło ich praktycznego podejścia do wykorzystania materiałów wtórnych.

Uroczyste wręczenie nagród

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu były fundatorami nagród dla laureatów. Przedstawiciele WSSE wręczyli grupie "Mądre Sowy" dyplomy oraz nagrody za ich wybitne osiągnięcia. Dzieci i ich opiekunowie nie kryli radości i dumy z tego prestiżowego wyróżnienia.

Znaczenie edukacji ekologicznej w przedszkolach

Takie inicjatywy jak konkurs "Eko jest lepsze" mają ogromne znaczenie w kształtowaniu postaw ekologicznych już od najmłodszych lat. Dzięki takim działaniom dzieci uczą się, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne i jak można w praktyczny sposób przyczynić się do jego ochrony. Gratulacje dla Przedszkola nr 5 "Plastuś" i grupy "Mądre Sowy" za ich wyjątkowe zaangażowanie i sukces.


Według informacji z: UM Konin