Konińskie obchody Międzynarodowego Dnia Inżyniera pełne emocji i wiedzy

Międzynarodowy Dzień Inżyniera w Koninie przyciągnął uwagę mieszkańców! W środę, 5 marca, odbyły się uroczystości, które zjednoczyły pasjonatów inżynierii i techniki. Co ciekawego wydarzyło się podczas tego wyjątkowego dnia?
- Konin świętuje Międzynarodowy Dzień Inżyniera w Starostwie
- Interesujący wykład i muzyczne zakończenie w DK Oskard
Konin świętuje Międzynarodowy Dzień Inżyniera w Starostwie
W Koninie, jak co roku, 4 marca obchodzono Międzynarodowy Dzień Inżyniera. Uroczystości rozpoczęły się przy gmachu Starostwa Konińskiego, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca zasługi inżynierów i techników dla rozwoju miasta. Prezes konińskiej NOT, Zbigniew Bajcar, przypomniał o ważnych osiągnięciach lokalnych specjalistów, którzy przyczynili się do rozwoju regionu. Pod tablicą złożono kwiaty oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie z udziałem członków stowarzyszeń naukowo-technicznych oraz studentów Politechniki III Wieku.
Interesujący wykład i muzyczne zakończenie w DK Oskard
Kolejnym punktem programu było spotkanie w Domu Kultury Oskard, gdzie na uczestników czekała dawka wiedzy i emocji. Prezentację na temat Sztuczna Inteligencja szanse i zagrożenia” wygłosił dr hab. inż. Edward Pająk z ANS w Koninie. Młodzież szkolna miała okazję dowiedzieć się więcej o przyszłości technologii oraz jej wpływie na życie codzienne.
Na zakończenie uroczystości wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSG-E im. S. Staszica pod batutą Roberta Żurańskiego, która zachwyciła publiczność swoimi występami. Młodzi muzycy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco, a ich występ dodał uroczystości wyjątkowego klimatu.
Na koniec wręczono tytuły honorowe Przyjaciel Rady FSNT-NOT w Koninie” dyrektorowi Górniczej”, Karolowi Niemczynowiczowi oraz kapelmistrzowi Robertowi Żurańskiemu. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.
Źródło: Urząd Miejski Konin
Ostatnie Artykuły

Przyjaźń po konińsku - młodzież z SOSW wybrała rozmowę i wspólną robotę

Odszedł Andrzej Goiński. Konin żegna ważną postać boksu

KęKę, Chylińska i IRA. Tak zapowiadają się Dni Konina 2026

Rejestracja pojazdów bez zbędnych wizyt. Zmiany w Koninie

Basen Szymanowskiego zamknięty na dwa dni. Wraca 16 czerwca rano

Czerwcowa zbiórka elektroodpadów w Kleczewie odwołana. Nowy termin ma pojawić się później

Zakaz zignorował, BMW przepadło - wyrok zapadł błyskawicznie

Hulajnoga za kurs KRUS. Dzieci uczą się bezpiecznej pracy na wsi

Biblioteka w Starówce zamieniła się w grę - młodzi odkrywcy w akcji

Pakiety medyczne a zdrowie bez stresu – jak uporządkowana opieka wpływa na samopoczucie?

Promil za sterem na Jeziorze Ślesińskim - patrol wodny zatrzymał 27-latka

Awaria przy Wioślarskiej wstrzymała wodę na kilku ulicach Konina

Mózg na pełnych obrotach - w Koninie ćwiczono go bez nudy

Przerwa w dostawie wody na Alejach 1 Maja. Bursa i ZS Kopernika bez wody w piątek
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Koninie - kontakt, godziny, zgłoszenia ASF i ubój na własny użytek
- Straż Miejska w Koninie - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Alternatywa" w Koninie - kontakt, rekrutacja, zajęcia
- Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie - kontakt, zgłaszanie usterek, zezwolenia
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koninie - kontakt, godziny, jak złożyć odwołanie
- WITD Poznań Oddział w Koninie - kontakt, adres, korespondencja
