Kosmiczne ferie w Filii Łężyn - planety, sensory i galaktyczne talerze

W sercu Konina, w bibliotece, która potrafi zamienić czytelnię w stację kosmiczną, dzieci spędziły ferie pełne pytań i kolorów. Zajęcia odbywały się w Filii “Łężyn” Miejskiej Biblioteki Publicznej - Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, gdzie każdy papierowy talerz mógł stać się nową planetą.
- W ramach Kosmicznie w Filii “Łężyn” dzieci poznawały Układ Słoneczny i zadawały trudne pytania o gwiazdy
- Przy tablicach LED i planszach dotykowych maluchy mogły nie tylko zobaczyć, ale i poczuć kosmos
- Na papierowych talerzach powstały planety, które potem zagościły na wystawce w bibliotece
W ramach Kosmicznie w Filii “Łężyn” dzieci poznawały Układ Słoneczny i zadawały trudne pytania o gwiazdy
Tematy astronomiczne były podane w sposób prosty, ciekawy i zabawny - od różnic między planetami a gwiazdami, przez nazwy planet, po opowieści o gwiazdozbiorach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, trafiały na swoje „aha!” momenty i śmiało dzieliły się obserwacjami 😊. Część czytelnicza uzupełniła zabawę książkami popularnonaukowymi i opowieściami o międzyplanetarnych bohaterach, co dawało równocześnie rozrywkę i konkretną wiedzę.
Przy tablicach LED i planszach dotykowych maluchy mogły nie tylko zobaczyć, ale i poczuć kosmos
Jednym z najmocniejszych punktów były pomoce sensoryczne - podświetlane tablice LED i plansze dotykowe. Różnorodne faktury, światło i kolory pozwalały dzieciom doświadczać tematu wszystkimi zmysłami, co sprzyjało skupieniu i rozbudzało wyobraźnię. Taka forma pracy sprawiła, że nawet nieśmiałe dzieci chętnie angażowały się w eksperymenty i zabawy edukacyjne ✨.
Na papierowych talerzach powstały planety, które potem zagościły na wystawce w bibliotece
Część plastyczna okazała się prawdziwym polem kreatywności - malowane, wyklejane i nazywane planety zyskały własne historie i mieszkańców. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawce w bibliotece, a uczestnicy otrzymali drobne pamiątki w postaci naklejek i mogli zabrać swoje dzieła do domu. To był czas radości, twórczej energii i rozmów, które mogły zapalić w dzieciach dalsze zainteresowanie nauką i literaturą 🚀.
Biblioteka zaprasza na kolejne spotkania i warsztaty - jeśli szukasz miejsca, gdzie wiedza łączy się z zabawą, warto trzymać rękę na pulsie w ofercie Filii “Łężyn”.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Koninie zwykły wybór zamienił się w lekcję odwagi i pamięci

Konin zaprasza na obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Konin wrócił do Friemanna. W MBP zabrzmiała opowieść o kompozytorze

Muzeum Okręgowe w Koninie świętuje jubileusz i zaskakuje własnym warsztatem

Młodzi z pięciu powiatów przeszli do finału. W Koninie nie zabrakło mocnych wyników

Konin na deskach breaka - BAS ruszył po punkty w ogólnopolskim tourze

Konin stawia na biznes. Startuje spotkanie z ekspertami i networking

Wieczorna awantura w Koninie skończyła się nakazem opuszczenia mieszkania

W Koninie młodzi z Żychlina sprawdzili, czy Lem miał rację o AI

Rusza projekt przeciw dezinformacji. Młodzi i dorośli nauczą się czytać media

Awaria na PCK odetnie wodę w kilku budynkach w Koninie

Studenci architektury pokażą, jak mogą zmienić dwa kleczewskie tereny

